Bezfalcové dveře se hodí nejen do moderních interiérů

Modernímu bydlení v posledních letech dominují především minimalismus a čisté linie. Kromě nábytku či výmalby pak takové módě stále častěji podléhají i jinak primárně funkční prvky interiéru. U dveří se například tento trend promítl v rostoucí popularitě tzv. bezfalcových dveří.

Jak již název napovídá, jejich hlavní kouzlo spočívá v chybějící polodrážce, díky čemuž vytvoří křídlo dveří jednolitý povrch se zárubní. Výslednému efektu pak mohou pomoci ještě skryté závěsy zapuštěné do zárubní nebo magnetický zámek. Ten zajistí velmi tichý chod dveří, při jejich zavírání navíc není nutné použít kliku. „Právě pro své čisté, ničím nerušené linie a ostré hrany jsou bezfalcové dveře ideálním doplňkem moderních interiérů. Luxusní dojem dotváří i zvolené barvy a vzory, které jsou zpravidla odrazem nejnovějších trendů. Pestrá nabídka proto obsahuje kromě jiných i oblíbené přírodní dýhy Teak, Wenge nebo Heban,“ říká manager společnosti Porta Doors Radim Grygárek.

Vyšším požadavkům na estetickou stránku většinou odpovídají i použité materiály. Potřebnou dlouhověkost dveřím zaručí kvalitní dřevěný rám odolný vůči prohýbání a výplň v podobě pevných HDF desek. Taková konstrukce významně sníží možnost poškození dveří běžným provozem a vyhnete se tak jejich předčasné výměně. Potřebný prostor potom dokážou ušetřit bezfalcové posuvné dveře zajíždějící do dveřního pouzdra, které jsou moderní variantou klasických shrnovacích dveří. Své využití najdou především v úzkých prostorech, ale nejen tam. I rozlehlým interiérům totiž dodají punc originality.

Kromě použitých materiálů kladou bezfalcové dveře vysoké nároky i na instalaci. Dveře musí hladce zapadnout do zárubní a spára by měla být přibližně stejná po celém jejich obvodu. Rozhodně se tedy vyplatí obrátit se na odborníky. „Od letošního roku prochází naši řemeslníci, včetně všech distributorů, speciálním školením, po jehož absolvování obdrží certifikát kvality. Zvláštní pozornost je přitom věnována právě dveřím bez polodrážky, u nichž správná instalace významně ovlivňuje konečný dojem,“ uzavírá Grygárek.

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2019 GOLEM GROUP