Dotace na zateplení i pro repasovaná okna

Zateplení, izolace a úspory energií  jsou stále opakující se slova dnešní doby. Jedna z možností, jak kvalitně a efektivně zateplit za rozumné peníze, je metoda zateplení všech typů oken, dveří a ostatních prosklených ploch, které u bytů, domů nebo chat můžeme najít.

Metoda spočívá ve výměně staré venkovní tabulky skla za kvalitní izolační dvojsklo, které je upevněno pomocí speciální zasklívací lišty. Montáž je rychlá, bez bourání a následného úklidu. Není přitom nutná výměna vnitřních žaluzií  nebo venkovních rolet, což znamená další úspory.
Tímto zásahem můžeme uspořit až 25 % nákladů na energie a navíc snížíme případné rosení oken až o 95 % a zlepšíme protihlukové vlastnosti okna.
Pro kompletní izolaci okna utěsníme mezery mezi křídlem a rámem silikonovým těsněním.
Výměny skla za izolační dvojskla se řeší v případech, kdy ještě starší dřevěné okno není shnilé nebo příliš zkřížené. Pak se dají aplikovat různé typy dvojskel různých kvalit (se součinitelem prostupu tepla U= 1,3 W/ m2K – 0,8 W/ m2K) do dřevěných špaletových (kastlových) oken, zdvojených oken, ale i do starších kovových  oken a rámů. U těchto typů nám pak vzniká trojité zasklení,  protože vnitřní sklo většinou zůstává bez zásahu.
V dnešní době má již spousta lidí namontovaná nová okna – eurookna, plastová okna a střešní okna, jejichž stáří je více než 5 let. I na tato okna je dobré myslet, zvláště proto, že se u nich aplikovala skla bez pokovené vrstvy, která je dnes u izolačních skel běžná. Tato okna pak mají součinitel prostupu tepla větší než U=2,5W/ m2K, což znamená nedostatečnou izolaci, která nevyhovuje dnešnímu standartu ani normám.U většiny takových oken se často projevuje nadměrné rosení. Ani u těchto oken není nutná výměna za okna nová, ale při zvolení kvalitního dvojskla, které se vloží místo původního dvojskla, získáte za zlomek ceny zpět Vaši  domácí pohodu a snížíte tepelné ztráty až o 20 %. Výměna skel je pak otázkou několika minut. Jako nové dvojsklo se může použít známé dvojsklo U=1,1 W/ m2K, anebo ještě kvalitnější pod názvem Heat Mirror (tepelné zrcadlo), kdy se hodnota "U" pohybuje okolo 0,7 W/ m2K.
Každé okno vyžaduje samozřejmě jiný způsob řešení a ten pro vás najdou pracovníci firmy Apis, která se těmito výměnami již dlouhou dobu zabývá. Poradí Vám, jestli je možné Vaše okna či dveře zateplit, jaký způsob zvolit, jaké izolační dvojsklo aplikovat, zda dát nové těsnění či žaluzie.
Na všechna takto zateplená okna s izolačním sklem minimálně U=1,0 W/ m2K je možné v současné době žádat dotaci z programu Zelená úsporám.

                                 Článek poskytla a bezplatnou poradenskou službu nabízí 
                                                                   Apis – zateplování oken, s.r.o.

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP