Dřevěná podlaha s podlahovým vytápěním? odborníci našli řešení.

Jde jen o to zvolit dřevěnou podlahu vhodné konstrukce a vědět, jak se o ni dobře starat. Firma Podlahy Šesták s.r.o. dováží na český trh několik značek a druhů dřevěných podlah od renomovaných evropských výrobců. Tyto dřevěné podlahy jsou různých konstrukcí a mají rozdílné využití.

Někdy jsme až překvapeni, s jakým strachem a nesprávnými informacemi k nám zákazníci toužící po dřevěné podlaze na podlahové vytápění přicházejí. Přitom při dodržení základních pravidel bude podlaha na podlahovém topení sloužit zcela bez problémů. Určitá obava je ale na místě. Dřevo je přírodní materiál, který velice citlivě reaguje a přizpůsobuje se aktuálním vlhkostním a teplotním podmínkám. Proto je potřeba při volbě dřevěné podlahy postupovat obezřetně. První otázka, kterou je potřeba si zodpovědět, je co od podlahy očekáváme a o kolik můžeme výšku podlahy zvednout. Jsme přesvědčeni, že podlahové vytápění patří především pod studenou dlažbu. Dovoluje-li nám to výška, rádi zákazníkům nabídneme klasická masivní prkna od firmy Berthold tloušťky 21 mm přišroubované na rošt a položené na kvalitní tepelnou izolaci. Získáme tím dřevěnou podlahu, která je teplá a nehlučná a navíc mnohokrát renovovatelná. Masiv je masiv! Samozřejmě, že i podlaha na podlahové vytápění může být masivní. V zásadě však jen do tloušťky 15 mm a s šířkou do 12 cm. Jistější je ale použít třívrstvou podlahu, která je stabilnější a pracuje méně než masivní podlahy.
S řešením přišla firma Bergland Parkett z Rakouska, kterou na český trh dováží firma Podlahy Šesták s.r.o..Bergland Parkett vyvinul speciální typ podlah, které jsou vhodné na podlahové vytápění a dřevo
se na nich nekroutí.Podlahy jsou vhodné především svou konstrukcí, kdy všechny tři vrstvy tvoří jeden druh kvalitního tvrdého dřeva. Podlaha je proto vysoce stabilní a na případné změny vlhkosti a tepla reagují stejně, což je výhoda oproti jiným třívrstvým podlahám, kde je nášlapná vrstva tvořena dřevem tvrdým a ostatní vrstvy zpravidla lacinějším smrkem. Je logické, že jinak pracuje například hustý a tvrdý dub, nežli smrk. Bergland Parkett tedy nabízí vrstvenou masivní podlahu 15 mm tlustou s pětimilimetrovou nášlapnou vrstvou a je tedy alternativou pro ty zákazníky, kteří chtějí kvalitní masivní podlahu a zároveň si chtějí dopřát výhod a pohodlí podlahového vytápění. Tato podlaha je vhodná na všechny druhy podlahového vytápění, u kterého je možno regulovat teplotu do 40 °C. Samotná teplota podlahy pak může dosahovat až 28 °C, a to je plně dostačující k dosažení teploty v místnosti 22 °C. Dodržíte-li tyto hodnoty, což je u moderních topení zcela bez problémů, bude vám podlaha sloužit po desítky let. Pod podlahu bude umístěna kontrolní plomba, na které se označí případné překročení teploty. Díky této konstrukci si může firma Bergland Parkett dovolit garantovat kvalitu po dobu třiceti let. Vhledem k tomu, že dřevo je izolant, vyvinula firma konstrukci tloušťky 10,7 mm kolekce kreativ, která garantuje minimální ztráty tepla. Pro zájemce jsou k dispozici tabulky prostupnosti tepla dřevěnou podlahou. Na výběr je více než patnáct druhů dřevin, vhodný je i buk pařený, který je u jiných třívrstvých podlah( konstrukce buk-smrk) zapovězen. Povrchová úprava je možná jak lak, tak olej s tvrzeným voskem. Náš tip: použijte právě olej! Kromě ostatních výhod, které podlaha ošetřená přírodním olejem skýtá, si dovede lépe poradit se změnami teplot a vlhkosti v místnosti ( podlaha dýchá ). Chcete li mít jistotu , že vaše podlaha bude minimálně pracovat, není nic jednoduššího nežli si pořídit zvlhčovač vzduchu a udržovat relativní vzdušnou vlhkost mezi 50 – 60 % . Je to zdravé ne jen pro vaší podlahu, ale i pro Vás .
Dokonce i při rekonstrukcích podlah ve starších bytech si zákazníci mohou dopřát dřevěnou podlahu
a podlahové vytápění současně. Na začátku je důkladné posouzení původní podlahy odborníkem.
Buď je třeba provést celkovou rekonstrukci podlahy a podkladu, nebo lze využít původního podkladu.
To vše záleží na zhodnocení kvality betonu s hlediska vlhkosti, pevnosti a prasklin. Pokud je beton
kvalitní, lze ho pouze vystěrkovat a dřevěnou podlahu celoplošně nalepit. V případě snížené kvality
betonu se dá dřevěná podlaha položit stejným způsobem, jako se pokládají plovoucí podlahy. V tomto
případě se na beton umístí podložka a teprve na ní jsou položena dřevěná prkna, která do sebe zapadají.
Dřevěná podlaha o tloušťce 10 mm je určena tam, kde bylo původně PVC a podlaha musí zůstat nízká.
Bergland Parkett je zkrátka stoprocentní řešení pro kombinaci dřevěné podlahy a podlahového vytápění, stejně jako pro každého, kdo sice nemá podlahové vytápění, ale chce mít stabilní dřevěnou podlahu. Ne nadarmo si firmu Bergland Parkett vybrala Audi , která na celém světě využívá tyty podlahy do svých schowroomů .Třívrstvou podlahu tvořenou skrz na skrz ze stejného dřeva od firmy Bergland Parkett mohou jistě doporučit i spokojení zákazníci z české republiky , kteří mají za sebou druhou topnou sezonu.

Kamil Kalaš Podlahy Šesták

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP