Dveře Sapeli - novinky

Každoročně přichází Sapeli ve svých veletržních expozicích s řadou novinek. Nejinak tomu bylo i v letošním roce. Část jich představila již na brněnském veletrhu IBF 2005 konaném v dubnu 2005 a na veletrhu FOR ARCH tuto novou řadu obohatila ještě dalšími produkty.

Dominantou mezi exponáty byly dveře z nové kolekce Sapeli – dveře Alegro, Damier, Tenga, pro pražský veletrh exkluzivně připravený nový model dveří Akord.

Dveře Alegro - živá fládrová tekutina vybraných dřevin doplněná jemnými proužky různých dýh.

Dveře Damier - zcela vycházející z přírodních vlastností dřeva představující jedinečnou kresbu a jejich originalitu.

Dveře Tenga - představují elegantní kombinaci různě orientovaných dýh stejné dřeviny.

Dveře Akord - model připravený právě pro veletrh FOR ARCH. Tyto dveře plně korespondují s novou moderní modelovou řadou. Je u nich využito netradičního rozčlenění plochy dveřního křídla a opět využita příčná sesazenka dýh. Dřeviny použité u těchto jsou stejně, jako u modelů dveří Alegro, Damier nebo Tenga, tedy olše, javor, ořech nebo třešeň, doplněn byl navíc i buk.

Na stejné úrovni představených produktů stojí vedle dveří i zárubně naší fi rmy. K již představeným jarním modelům zárubní Latente, Obtus byla pro pražské návštěvníky připravena opět jedna inovace a to rozšíření použití zárubně na kompletní sortiment.

Zárubeň Obtus je obložková zárubeň, která byla původně určena pouze pro bezpolodrážkové dveře, o které je rok od roku zvyšující zájem ze strany zákazníků. Tato zárubeň má napojení tzv. „na tupo“ vrchního vodorovného nadpraží k svislým dílům zárubně a jejich součástí i osazené „skryté závěsy“ pro bezpolodrážkové dveře. Pro veletrh For Arch byla připravena zárubeň Obtus i pro zbývající sortiment, tedy pro dveře bezpolodrážkové a dveře s polodrážkou.

pictures/135-1.jpg Zárubně Latente - opět obložková zárubeň označována jako „skrytá zárubeň“, protože její obrys je v jedné rovině s obrysem stěny, ve které je osazena. Její efekt ještě více vynikne v kombinaci se skrytými závěsy. Se zárubněmi souvisí i další novinka – oblé ostění zárubní. Dosud ostrá hrana je tu vystřídána elegantním obloučkem, který dodá dveřnímu kompletu další punc elegance. Tato úprava zvedá výrobek nejen esteticky, ale i funkčně.
K rozšíření nabídky dochází i u obložkových zárubní Normal, kde standardní šířka obložky je 6,5 mm a nabízí další šířku těchto zárubní, a to 80 mm.

Vůně exotiky do stávajících dýh rozhodně přinese i nová dřevina – ZEBRÁNO. Její název je odvozen od afrických zeber, protože v této dřevině se střídají světlé a tmavé pruhy, stejně jako u těchto afrických koní „v pyžamu“. V současnosti se tato exotická dřevina začíná uplatňovat při tvorbě interiérů a vzhledem ke snaze Sapeli nabídnout své dveře sladěné s celkovým interiérem, nabízí tuto dřevinu na svých modelech dveří. Její krásu můžete posoudit i vy z detailu této dýhy.

Přehled prezentovaných novinek Sapeli na veletrhu For Arch 2005 uzavíral sortiment protipožárních výrobků. Protipožární dveře nabízí ve svém sortimentu od svého samotného počátku. Tyto dveře si zachovávají desing jednotlivých modelových řad, přičemž brání a omezují šíření požáru po dobu 30 minut. V dnešní době tuto specifi ckou vlastnost splňuje na nejvyšší úrovni 21 variant dveří. Ovšem Sapeli se nespokojilo pouze s variantou protipožárních dveří a již před dvěma roky začala připravovat zařízení svých prosklených stěn do protipožárního programu. Snaha se vyplnila a na veletrhu For Arch se představily právě prosklené stěny v protipožární úpravě.

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP