Elegantní a moudré řešení bezpečnosti oken

Právě jste dokončili úklid po výměně oken a těšíte se, jak letos na zimu a energie vyzrajete?
Ale ouha. Včera vykradli vaše známé. Vlezli jim do bytu oknem. A co teď?

Nechcete mít před okny mříže a připadat si jako vězni?

Jednou z možností, jak se ochránit, je aplikace bezpečnostních fólií na prosklené plochy (okna, dveře, výlohy). Bezpečnostní okenní fólie jsou vícevrstvé filmy z polyesteru, které díky laminování více vrstev za tepla dokonale zprůhlední a nezkreslují tak průhled skrze prosklenou plochu. Tím zabraňují snadnému průniku touto plochou. Ochranné okenní fólie mohou mít určité procento ztmavení a reflexi a tím splňovat i požadavky na snížení průniku sluneční energie skleněnou plochou až o 82%.

Čiré bezpečnostní a ochranné fólie

Všechny druhy této skupiny zabraňují zranění osob rozbitým sklem. Bezpečnostní fólie s větší tloušťkou (od 175 mikrometrů) se používá k ochraně výloh, oken i ostatních skleněných ploch. Jejím použitím se významně zpomalí průnik pachatele do objektu. Odolnost bezpečnostní fólie je atestována v akreditovaných laboratořích a testované fólie jsou poté opatřeny atestem a osvědčením o bezpečnostní úrovni dokládající jejich způsobilost k použití. Fólie mají atesty v kategoriích P1 a P2 (jako mříže), které vyžadují pojišťovny při uzavírání pojistné smlouvy pro zabezpečení skleněných ploch domů a jiných objektů. Propustnost světla se pohybuje okolo 89 až 93 %, snížení úniku energie okolo 17 %. Všechny druhy zadržují nejméně 99 % UV záření. Fólie mají tvrzený povrch odolný proti poškrábání.

Sklo o minimální tloušťce 3mm, opatřené bezpečnostní fólií:

· zpomaluje postup pachatele do objektu, obdobně jako mříže
· zamezuje prohození cizích předmětů, ať už se jedná o pevná tělesa typu kámen, dlažební kostka nebo zápalné látky a výbušniny
· chrání proti účinkům tlakové vlny při explozi

Po úderu do skleněné tabule opatřené bezpečnostní fólií se sice objeví praskliny v četnosti úměrné síle úderu, ale popraskané sklo zůstává nalepeno na fólii. Nehrozí vysypání střepů a pořezání osob.
Má vysokou odolnost proti teplu a vykazuje samozhášecí efekt. Nechráněné prosklené plochy žárem mnohem rychleji popraskají, střepy se vysypou a průvan mezi vzniklými otvory podporuje požár. V zahraničí bývají fólie speciálně testovány a připouštěny i k úpravě skel na protipožární.
Další vynikající vlastností fólie je ochrana proti UV záření. Zatímco běžné sklo většinu UV spektra propouští, bezpečnostní fólie až o 99 % omezují průnik spektrálních složek slunečního záření v pásmu UV. Tyto složky působí značné finanční škody. Vyblednutím barev trpí látky, oděvy, kožené zboží. V domácnostech jsou postiženy záclony, závěsy, koberce či nábytek.
Bezpečnostní fólie jsou většinou čiré, naprosto průhledné a při kvalitně provedené instalaci na skle téměř nepostřehnutelné. Speciální úprava povrchu těchto fólií zaručuje zvýšenou odolnost proti poškrábání. Díky svým vlastnostem je i čirá bezpečnostní fólie schopná snížit pronikání sluneční energie prosklenou plochou až o 20%. V bytech se fólie lepí na vnitřní stranu oken. Důvodem je možnost prokopnutí zevnitř a úniku oknem při nebezpečí v bytě, naopak vetřelci, který se hodlá dostat do bytu skrz okna, neumožní sklo v okně rozbít a rozsypat. Aplikací fólie na zasklenou lodžii se opět zvýší její bezpečnost. Životnost fólie je minimálně 10 let. Okna s nalepenými fóliemi se udržují obvyklým způsobem s použitím všech běžných prostředků pro úklid. Dokonce ani květiny proti fóliím neprotestují a rostou si vesele dál.

JT

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP