Jak dát bytu osobitý styl?

Nezapomeňte na obrazové dekorace

Jen málokdo si dokáže představit domov s prázdnými stěnami bez interiérových doplňků, které jednotlivé místnosti oživí a dodají jim osobitý charakter. Mezi tyto doplňky  patří  tradičně obrazy, kresby, grafiky, fotografie, zrcadla, ale také například paravany atd.

Při  výběru obrazů je nutné si uvědomit, že vše, co dáte do svého interiéru by mělo být příjemné právě Vám. Nejpodstatnějším hlediskem by neměla být pouze peněžní hodnota děl či návaznost na nejnovější modní trendy. Vždy je nutné si uvědomit, že jste to právě Vy, kdo bude tento prostor užívat. Dále je důležité i hledisko využívání jednotlivých prostorů a tomuto  by měly odpovídat také dekorace stěn. Originální malby jsou určitě výborným řešením, jedná se však nejen o  dekoraci, ale zároveň o nemalou investici.  Ne každý si může dovolit vybavit svůj byt originálními malbami. V tomto oboru dnes působí řada firem, které se zabývají finalizací interiéru.  Nabídka dekorací je velká a Váš výběr by neměl být ukvapený.

V současnosti se vybavení obývacích místností již neřeší velkými obývacími stěnami, většinou se jedná o nízký nábytek s prostorem na televizi, obývací místnosti působí vzdušně a je tedy důležité tento prostor doplnit vhodnými dekoracemi, aby se vzdušnost podpořila.

U novostaveb převládá trend, kdy je v obytném prostoru řešeno i schodiště, které tvoří jakousi dominantu. Tento prostor je velice specifický právě pro možnosti realizace obrazových dekorací.

Bohužel častým jevem v novostavbách a v nově pořízených bytech je  stav, kdy majitelé dbají na  pečlivý výběr stavebních materiálů, obkladů, podlahových krytin, dveří či nábytku,  ale dekorace stěn jsou opomenuty.  Prostory pak ozdobí  „provizorními“ dekoracemi na tzv. dobu dočasnou. Toto provizorní řešení se pak ve věšině případů stává řešením konečným, a to ke škodě uživatelů. Mnohdy tak interiér ztrácí  svůj styl a naruší se celkový dojem. Přitom se nemusí jednat o finančně nákladné řešení. Na trhu je mnoho firem specializujících se na  pomoc při realizaci dekorací a rády Vám pomohou. Stačí oslovit firmy, které mají zkušenosti, popřípadě Vás i bezplatně navštíví.

 

Obecně platí, že by umělecké předměty pověšené na zdi by měly být sladěny s nábytkem a zařízením místnosti. U obrazů toho docílíme nejen motivem, ale například i vhodným výběrem ozdobných obrazových  rámů, které odpovídají stylu a barvě nábytku.

 

Zrcadla

Žádná žena si nedovede představit, že by odešla z bytu, aniž by se podívala do zrcadla. Zrcadla se nejčastěji umisťují na chodby bytů, kde plní svůj hlavní účel.

Zrcadla nám ale nabízejí i mnoho jiných možností při zařizování interiéru. Disponují několika významnými efekty, jako například efekt zvětšení prostoru nebo efekt rozjasnění místnosti při vhodném nasvícení zrcadla. Plocha zrcadla odrážející okolí je velmi zajímavý prvek a zrcadla jsou proto vhodná i pro umístění do obývacích místností, kde lze naplno využít všech uvedených předností. Na trhu je mnoho zrcadel s rámy i bez ramů. Obecně by zde mělo také platit pravidlo sladění s vybavením místnosti. Toho zvláště u zrcadel docílíme rámy, ale je také možné, že samotné zrcadlo předčí jeho ozdobný rám.

Paravany

Paravany jako interiérový prvek k nám dorazily z Asie, nejspíše z Japonska, kde se s nimi  řešil nedostatek prostoru. Již naši předci znali možnosti paravanů, setkáváme se s nimi často na zámcích a hradech. Ale ani v dnešní době tento interiérový prvek neztratil svoje kouzlo ani svoji užitnou hodnotu.  Už jste například někdy řešili problém, jak přepažit, či rozdělit prostor na pracovní a odpočinkovou část? Jak vkusně zakrýt pracovní stůl, či jak si udělat intimnější prostředí pro práci, čtení a odpočinek? Paravenem jste schopni jednoduše a vkusně prostor rozdělit, nebo jednotlivé části od sebe oddělit. Zástěny mají velkou výhodu. Nejedná se totiž o řešení statické paravan je možné kdykoliv přesunout nebo složit a později opět použít.

Nebojte se oslovit firmu, která Vám při výběru dekorací pomůže nebo alespoň poradí.

Věříme, že Vám naše rady přijdou vhod a přejeme hodně úspěchů při zútulňování Vašeho domova.

                                                                                                      Autor: Martina Pavlišová, DiS

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP