Jak udělat Vše pro podlahy?

Abychom v dnešní době měli kvalitní podlahu, není důležitý jen design, ale i bezpečnostní a tepelně-izolační vlastnosti. Velký důraz se též klade na snadnou a rychlou údržbu.

Velkoobchod s podlahovými krytinami VPP s.r.o. Pardubice má bohatou nabídku podlahových krytin od předních tuzemských a zahraničních výrobců. Nejenom, že vám tato firma zaručí kvalitní materiál a pokládku, ale také vám poskytne odborné rady.
Velkoobchod Pavla Hrubého, Vše pro podlahy s.r.o., zastal roli dodavatele i realizátora rozsáhlé zakázky pro Fakultní nemocnici v Hradci Králové.
Ambice stát se Stavbou roku má nový interní pavilon Fakultní nemocnice Hradec Králové, ve kterém se plocha položených krytin Tarkett počítala na tisíce metrů čtverečních a materiály Thomsit na tuny. Vzhledem k obrovskému rozsahu zakázky se pardubická firma Pavla Hrubého velkoobchod, Vše pro podlahy s.r.o., tentokrát zhostila nejen role dodavatele, ale i realizátora, aby tak vytvořila ekonomické zázemí pro menší podlahářské firmy, které pro tuto realizaci sdružila.
První nemocnice hodna svého jména byla v Hradci Králové otevřena již v roce 1887 v budově dnešní neurologické kliniky, v areálu dodnes nazývaném Stará nemocnice. Potřeby pacientů si postupem doby vyžádaly vybudování nového komplexu, který byl otevřen v roce 1928 a svým pojetím, technickým vybavením a uspořádáním náležel k nejmodernějším v bývalé ČSR. Přiléhal k řece Labe a ve své původní architektonické podobě je prakticky zachován dodnes. Když se po osvobození v roce 1945 uvažovalo o zřízení nových lékařských fakult, padla volba i na Hradec Králové. Proměna oddělení okresní nemocnice v kliniky nespočívala jen ve výchově studentů medicíny, ale současně se kliniky mohly hlouběji věnovat výzkumu a intenzivnějšímu rozvoji léčebné péče. Hradeckou Fakultní nemocnici proslavila zejména činnost profesora Bedrny, který svými operacemi položil základy československé srdeční chirurgie.
FN Hradec Králové náleží dnes k největším zdravotnickým zařízením nejen ve východních Čechách, ale v celé České republice. Na 23 klinikách s více než 1500 lůžky je každý rok hospitalizováno přes 40 tisíc pacientů a ambulantně jich je ošetřeno zhruba půl milionu.
Pacienty, kteří vyhledají v červenci slavnostně otevřený nový interní pavilon FN, uvítá ve vstupní aule zelená podlaha s vyřezávanými modrými a šedými kruhy. „Položili jsme tam gumovou krytinu Norament 825, ale jinak veškeré krytiny tvoří heterogenní a homogenní PVC od firmy Tarkett, v řádu čtrnácti tisíců metrů čtverečních. Druhou výjimkou je už jen místnost s občerstvením, kam architekt navrhl parkety,“ popisuje podlahy v novém interním pavilonu FN Hradec Králové Pavel Hrubý, majitel firmy Vše pro podlahy. Motiv kruhů se prolíná všemi patry a barvy krytin jsou sladěny s malbou na stěnách. „Domníval jsem se, že do nemocnic by se hodily žluté a vůbec veselejší barvy, ale nakonec musím uznat, že kombinace béžové s tmavě zelenou a tmavě modrou vyznívá velmi pohodově a uklidňuje,“ hodnotí Pavel Hrubý. Sám považuje podlahy Tarkett za nejideálnější řešení pro zdravotnická zařízení a architekt hradeckého pavilonu se mohl o výhodách a možnostech povrchů Tarkett přesvědčit přímo ve švédských výrobních závodech. „Jedná se o IQ podlahoviny s polyuretanem na povrchu, které jsou velmi kvalitní, cenově dostupné a lehce se čistí, stačí voda s neutrálním detergentem a pouze jednou za čas vyleštit vysokootáčkovými stroji s kartáčem,“ dodal Pavel Hrubý, jehož firma již stojí za pokládkami v několika nemocnicích, například v Litomyšli či Pardubicích.
Nejzatěžovanější prostory v přízemních ambulancích a vyšetřovnách ovládl Titan Safety Platinum, pod který bylo položeno podlahové vytápění. Specializovaná pracoviště s JIP a rentgeny si vyžádala elektricky vodivou krytinu Toro EL (píšeme o ní na jiném místě), na chodbách a v lůžkové části se pacienti pohybují po heterogenním PVC Tapiflex (na schodech je položen Tapiflex Stairs), rovněž s povrchem tvrzeným polyuretanem, který je velmi tichý. Do sprch a asistovaných lázní pak bylo položeno protiskluzové homogenní PVC Eminent.
Materiály Thomsit používané při pokládce byly s výjimkou lepidel shodné pod všechny krytiny. K pevnému uzavření trhlin a spár v potěrech použili podlaháři Bleskovou opravnou pryskyřici Thomsit R 726. Takto vyspravený podklad napenetrovali Thomsitem R 777, který váže přebytečný prach a zpevní povrch potěru. Používá se na předběžnou úpravu savých cementových, anhydritových a anhydritových litých potěrů, jakož i na betonové podlahy před použitím samonivelačních a vyrovnávacích hmot. Tou se v hradecké nemocnici stala samonivelační a rychle schnoucí vyrovnávací hmota Thomsit DX, která je pochůzná po 1–2 hodinách. Je vhodná pro interiér a vykazuje výtečnou výslednou pevnost, snese zatížení v podobě kolečkových židlí či podlahového vytápění. V případě potřeby použili podlaháři i Renovační vyrovnávací hmotu Thomsit RS 88, která je určena ke stěrkování a přistěrkování v tlouštce 1-100 mm v jedné pracovní operaci, je vhodná pro schody, podesty, otvory v potěru a podlaze a při velkých nerovnostech.
I závěrečné lepení obstarala lepidla Thomsit K 188 E (pod gumovou krytinu Norament 825) a především Thomsit UK 200 a UK 4000 (pod krytiny Tarkett). Univerzální disperzní lepidlo bez obsahu rozpouštědel Thomsit UK 200 je charakterizováno vysokou počáteční lepivostí a koncovou pevností. Thomsit UK 200 je vhodný pro lepení PVC a CV podlahových krytin, textilních krytin s pěnovým rubem, zátěžových koberců s druhotně zpevňovaným podkladem a na savé podklady. Podstatnou předností je i dlouhá otevřená doba 35–40 minut. Univerzální disperzní lepidlo Thomsit UK 4000 je rovněž vysoce kvalitním lepidlem bez rozpouštědel pro lepení textilních a PVC/CV podlahových krytin ve formě pásů a dlaždic či kombinovaných krytin s textilní podkladovou vrstvou na savý podklad. Lehce se zpracovává a je velmi odolné vůči změkčovadlům.

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP