Konečně bydlet

Dole bydlet - nahoře stavět, to je jedna z klasických forem výstavby rodinného domu na klíč. Také dnes tato varianta výstavby neztratila na své přitažlivosti a atraktivitě. Samozřejmě, že nejlepší je se v čase X s klíčem v ruce nastěhovat do nového, hotového domu, ale ne každý si může "dům na klíč" dovolit.

Většina investorů chce stavbou "svépomocí" ušetřit nemalou část nákladů nutných k pořízení domu. Ideální kombinací pro stavebníky, kteří jsou do přestěhování nuceni žít v nájmu, je dům s dokončeným kompletním bytem v přízemí, ale s nedostavěným podkrovím. Tak můžete v novém domě bydlet a nad obytnými místnostmi, podle vašich potřeb a možností, pokračovat v jeho dokončení. Potřebný stavební materiál přitom uskladníte na suchém a bezpečném místě. Ten, kdo se rozhodne postavit si svépomocí přízemí i patro, nemusí bezpodmínečně ušetřit příliš mnoho peněz. Protože, dokud není hotové obytné patro, musí platit stavebník dvakrát: splátky na dům a nájem za byt, kde musí prozatím nadále bydlet. Často se ukáže námi představená varianta jako nejschůdnější a celkem výhodná.

Odhalte možnosti
V pozdějším využití podkroví se žádné meze nekladou. Mnozí lidé dokončují podkroví podle toho, jak rostou požadavky rodiny na prostor. Například příchod nového člena rodiny, nebo nová hobby. Jiní se třeba snaží s hotovým bytem v přízemí naspořit nějaké peníze, nebo snížit či splatit účty za dům. Později pak nahoře bydlí staří rodiče, nebo cizí nájemníci.

Někteří stavitelé si nechávají podkroví jako rezervu (co se týče prostoru) do budoucnosti. Tak ušetří náklady spojené s úvěrem na materiál, který by byl potřeba k dokončení podkroví. Je-li dům pod střechou, pak každý řemeslně zručný stavitel s pomocí štětců a barev, tapet i obkladů v koupelně, ušetří spoustu peněz. Takové aktivity vykonává dnes většina nájemníků při opravách a úpravách v bytech. Kdo chce více ušetřit, musí toho samozřejmě také více sám udělat. Například dostavět v podkroví příčky, zateplit střechu, osadit dveře, okna, předzásobit se sanitární technikou do podkrovní koupelny. Ovšem je nutné zvážit, které práce je účelné dělat sám a kdy se to příliš nevyplatí, protože zkušený odborník by si s tím poradil lépe a úsporný efekt by byl zanedbatelný.

V nabídce výrobců domů se můžete snadno zorientovat, pokud víte, že existují dvě různé varianty jak "dole bydlet a nahoře stavět".

V prvním případě je podkroví k dostavbě připraveno. Je sem natažena elektrika, voda, topení a odpady. Schody do podkroví a podlaha jsou také hotové a v některých případech jsou i střešní okna na správném místě, tam kde mají být v budoucnu pokoje.

Naproti tomu u podkroví, pouze způsobilého k dostavbě tyto, jmenované výkony chybí. Pak musí stavebník vynaložit více času k jeho dokončení.

Zvenku nejsou k poznání
Dům vystavěný způsobem na klíč a dům s nedostavěným podkrovím se z venku vůbec neliší. Vnější stavba domu je samozřejmě kompletní. Okna, vchodové dveře, fasáda, střecha, sokl. Stavba je připravená podle vašeho přání, s ohledem na čas a způsobilost stavebníka, tak i na požadované úspory.

Přejeme vám spoustu radosti v domě s nedokončeným podkrovím.

(BK)

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP