Koupání doma a v pohodě od firmy TVpool

Přestože člověk je tvor suchozemský, cítí se i ve vodě jako ve svém živlu. Nejen proto se koupání těší takové oblibě. Není to jen prostředek sloužící k očistě, ale především zdroj uvolnění, radosti a pohody.

Moderní doba stále víc zatěžuje naši psychiku, fyzička však dostává na frak. Intenzivního pohybu ubývá. Může za to hromadná mechanizace a automatizace výrobních procesů. Na pohled příjemné osvobození od těžké fyzické práce má pro nás vedle nesčetných výhod také své negativní stránky. Častý pohyb ve vodě ovšem dokáže účinně uvolnit tělo i ducha a umožňuje načerpat člověku tolik potřebnou životní energii a optimismus. Podle lékařských zjištění se plavání řadí mezi fyziologicky nejhodnotnější tělesná cvičení, neboť se zde střídá napětí s relaxací, voda navíc člověka otužuje a účinkuje preventivně proti chorobám moderního věku. Také blahodárně působí při rehabilitaci po některých chorobách či závažnějších úrazech. Věděli to koneckonců už příslušníci vyspělých starověkých národů. Proto bylo koupání již v dávných dobách spojené s náboženskými obřady a bazény (lépe řečeno lázně) si lidé budovali především v těsné blízkosti chrámů. Téměř naprosté dokonalosti v oboru lázeňství dosáhli zejména starověcí Římané, kteří s oblibou navštěvovali veřejné lidové lázně a lázeňská zřízení pro vybranou společnost. Už tenkrát ale byly v zámožných rodinách běžné soukromé bazény.
Veřejná koupaliště a plovárny jsou poměrně samozřejmou součástí našich měst a rekreačních oblastí i dnes. Nejeden majitel rodinného domu ovšem sní o bazénu na vlastním pozemku, mnozí si ho také už i pořídili.

Pokud se máme při koupání cítit příjemně, potřebujeme, aby se teplota vody pohybovala mezi 22 až 24 °C. V našich klimatických podmínkách toho venku však dosáhneme jen krátce nejspíš tak v červenci a srpnu. Aby se bazén mohl využívat i mimo tuto dobu, je nutné jej vyhřívat.

Zastřešení či zakrytí venkovních bazénů je tedy vhodné použít především tam, kde chceme omezit tepelné ztráty a snížit tak náklady na ohřev. Zastřešení bazénu podstatně prodlužuje letní sezonu a zároveň chrání vodní prostor před všemi rozmary počasí i padajícími nečistotami. Vytvořením příjemného skleníkového klimatu vám zajistí, že se můžete koupat od dubna až do konce října jako v těch nejteplejších měsících. Vůbec není nutné vodu vytápět, přesto bude mít více než 25 °C, přičemž teplota vzduchu pod zastřešením bude ještě o několik příjemných stupňů VYŠŠÍ. V průměru dosahuje voda v takto zakrytém bazénu o šest až osm stupňů Celsia vyšších hodnot než voda v bazénu odkrytém. V zimním období voda prakticky nezamrzá a bazén je proto možné využít také při saunování jako následnou lázeň.
Další vítanou výhodou zastřešení je čistší a kvalitnější voda v bazénu, kterou není třeba ani tolik chemicky upravovat. Chráněný bazén je i méně náročný na údržbu.

Naše fi rma TVpool vám nabízí BAZÉNY A ZASTŘEŠENÍ téměř všech druhů a typů:

• dětské bazény
• laminátové bazény
• plastové bazény
• bazény z těžkých fólií
• polyesterové bazény
• keramické bazény
• bazény fr. typu • ZAHRADNÍ JEZÍRKA

V závislosti na typu bazénů je odvislá i cena a životnost bazénu, potažmo i design. Proto doporučujeme před výběrem bazénu nás informovat, případně sjednat si schůzku.
Naše fi rma vám ráda poradí s výběrem jak typu, tak i umístění vlastního bazénu a dalšího příslušenství.

KRÁSNÉ LÉTO PLNÉ ZÁBAVY

VÁM PŘEJE Firma TVpool

 

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP