Koupě stavebního pozemku - první krok k vlastnímu domu

Jak si ale pozemek vybrat, abyste nesplakali nad výdělkem? Přinášíme vám několik tipů ke správnému výběru pozemku.

A pamatujte, vybírejte nejen srdcem…  

Krok první: jak vybrat pozemek? Pokud máte jasnou představu o podobě vašeho nového domova, je ideálním řešením koupě pozemku a následná stavba na klíč. Prvním krokem ke koupi pozemku je rozmyslet si, jakou lokalitu preferujete, jak by váš pozemek měl být velký a také, jaký bude váš finanční strop. Poté vám při hledání bude nápomocný internet – najdete zde nejen volné pozemky, ale také si uděláte představu o jejich cenách.  

Krok druhý: na co si dát pozor? Máte-li vytipované favority, kontaktujte majitele a na pozemek se jeďte podívat. Majitel by vám měl ukázat pozemek a jeho okolí, ale také všechny důležité dokumenty. Jestli je pozemek skutečně stavební se dá ověřit na katastrálním úřadě či stavebním odboru daného města. Nespoléhejte tedy na sliby majitelů a vše si raději ověřte.  

Krok třetí: jsou zavedeny sítě? Zajímejte se také o polohu sítí – především elektřiny. Někteří poskytovatelé nabízejí přivedení zdarma, je tedy vhodné si podmínky předem zjistit. Vodu můžete buď dovést z městského vodovodu, nebo pokud je to možné, navrtat vlastní studnu. Stejně tak je to se septikem. Poslední sítí, kterou si můžete, ale nemusíte pořídit, je plyn. Při rozhodování myslete na to, že vytápění uhlím není příliš ekologické a elektřina zase není levnou záležitostí. Pamatujte, že cenový rozdíl mezi zasíťovaným a nezasíťovaným pozemkem by měl být znatelný. Dobře si spočítejte, která varianta se vám skutečně vyplatí.  

Rozhodnutí nejdůležitější: jak budu domek financovat? Prvním krokem k volbě financování domku je rozhodnutí, jakou částkou můžete zatížit váš rodinný rozpočet a na kolik let. Nejvhodnějším řešením financování stavebního pozemku je překlenovací úvěr nebo úvěr ze stavebního spoření.                                            David Brejcha

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP