Laminátové bazény

Bazény vyrobené ze sklolaminátových kompozitů se vyznačují několikanásobně vyšší životností než bazény plastové nebo bazény z PVC fólií. Této vysoké životnosti je dosaženo právě díky skloubení výborných vlastností skleněného vlákna a syntetických termosetových pryskyřic.

Laminátové výrobky jsou díky skleněné výztuži neboli kostře rozměrově stálé i za velmi rozdílných teplot a to je pro vysokou životnost výrobku zásadní předpoklad. Skleněné vlákno obsažené v laminátu však není obyčejné.

 Toto sklo (označované jako E-sklo) bylo vyvíjeno koncem čtyřicátých let NASA pro účely kosmického a leteckého průmyslu. Začátkem šedesátých let tato technologie pronikla i do běžných průmyslových odvětví a dnes je nejúspěšnějším kompozitem ve stavbě lodí, záchranných i závodních člunů v letectví, automobilismu i v kolejové dopravě.

 

 


Této užitnosti se laminát těší díky své vysoké životnosti a více než padesáti rokům pozitivních zkušeností. Kompozity se sklem se totiž vyznačují maximální odolností vůči povětrnosti díky své rozměrové stabilitě za různých teplot.

Ke stárnutí materiálu dochází především z důvodu střídání teplot, které má za následek zvětšení objemu hmoty za tepla a smrštění v chladu. To způsobuje následné křehnutí materiálu a tvorbu mikrotrhlinek v povrchu hmoty. Materiál, na který vůbec rozměrově nepůsobí střídání teplot je právě sklo. A tak při použití tkanin ze skelného vlákna při výrobě laminátu sklo své vlastnosti tomuto kompozitu předává a lamináty tedy prakticky nestárnou.

Další předností bazénů Balarepo je vysoká pevnost a tuhost konstrukce bazénu. Díky této tuhé konstrukci tato firma dodá skutečně bazén, ne jenom v podstatě nepropustnou vložku železobetonové vany, která je nutná jak u plastových, tak i u ostatních laminátových bazénů. K tuhosti a pevnosti bazénů Balarepo přispívá velkou měrou nejen masivní pevná stěna bazénového tělesa, ale také špičková technologie, kterou je provedeno jejich zateplení. Jedná se o kompaktní, absolutně nenasákavý nástřik tvrdou polyuretanovou pěnou. Touto pěnou je zaizolováno i veškeré příslušenství (skimmer, trysky, světla, potrubí, atd.), kterým je bazén osazen, neboť nástřik se provádí až poté, co se bazén požadovaným příslušenstvím osadí. Takto je na stěně bazénu vytvořena tepelně-izolační vrstva, které po technické stránce nelze dosáhnout žádným jiným způsobem.

Dále firma nabízí možnost umístění fi ltračního zařízení do zateplené jímky, která se ukládá před bazénovým schodištěm. Víko jímky je brodítko v barvě bazénu sloužící k oplachu nohou před vstupem do bazénu. Nenarušuje tedy svým vzhledem estetiku okolního prostředí, jako obyčejné víko technologické šachty.

Pro bazény Balarepo je typická také jejich rychlá a snadná montáž. Balarepo zajišťuje dopravu bazénů po celém území České republiky vozem s hydraulickým jeřábovým ramenem. Bazén a filtrační jímka jsou kompletně osazeny již v dílnách fi rmy a dodány jsou jako dva funkční celky. Na místě je už technik pouze propojí potrubím. Bazén od fi rmy Balarepo se uloží na vrstvu polystyrenu do předem připraveného výkopu, kde je nutno provést pouze vyrovnávku dna. Díky vysoké tuhosti konstrukce bazénu jej není nutné obetonovávat, stěny se za stálého napouštění vodou pouze obsypávají soudržnou zeminou.

Balarepo

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP