LIAPOR prefabrikovaná stavební konstrukce

Společnost Lias Vintířov, výrobce uceleného termoakustického zdicího systému z přírodního keramického materiálu, nabízí ekonomicky zajímavé a dokonale promyšlené způsoby výstavby energeticky úsporného rodinného domu systémem velkoformátových prefabrikovaných prvků.

Dům jedním tahem

Postavit rodinný dům klasickou zdicí technologií má své časové hranice a omezení. Kdo má zájem stavět z lehkého keramického betonu rychle a za rozumnou cenu, může se rozhodnout pro některý z typových rodinných domků s označením Dům jedním tahem, který zahrnuje projekty deseti typových domů. Jejich způsob technického řešení je ideální zejména pro ty, kteří ocení snadný průběh realizace.

Ekonomicky s Liaporbetonem

Obvodové a nosné konstrukce domů jsou navrženy jako velkoplošné dílce z lehkého keramického betonu – Liaporbetonu, jehož základem je keramické kamenivo Liapor. Lehký beton s kamenivem Liapor dosahuje značných předností ve srovnání s běžným betonem. Je to především nízká objemová hmotnost, která je řádově o 35 % nižší. Mezi další nezanedbatelné klady patří vynikající tepelné a zvukově izolační vlastnosti zdiva a výborné mikroklima uvnitř staveb.

Prefabrikace = stavět rychle

Výstavba je založena na osvědčené technologii prefabrikace hrubé stavby, která zkracuje dobu výstavby klasického rodinného domu až na pouhých pět dnů. Předností velkoformátových plošných dílců z Liaporbetonu je především nízká objemová hmotnost, čímž se potažmo snižují náklady na výrobu dílců větších rozměrů, jejich přepravu i montáž. Prefabrikace vylučuje některé náročné řemeslné práce a nebo snižuje jejich pracnost, například elektroinstalace je předpřipravena již v hotových dílcích (rozvody, krabičky) z výroby, odpadá tedy sekání drážek a otvorů na stavbě, díky kvalitě povrchu stěn nejsou třeba vnitřní omítky, stačí pouze stěrka a podobně. Technologie výstavby vyniká i minimálním použitím mokrých procesů, což vylučuje závady – trhliny, poruchy na omítkách a podobně, ke kterým při zkracování výstavby jinými technologiemi zdění často dochází.

Více tepla i prostoru

Obvodové stěny z lehkého keramického betonu mají i při malé objemové hmotnosti vynikající tepelně izolační vlastnosti. Ve spojení s finálním zateplovacím fasádním systémem dosahují nadstandardních hodnot tepelného odporu při celkové tloušťce sendvičové konstrukce pouhých 280 mm, což znamená, že subtilní konstrukce nabízí svým uživatelům i mnohem větší obytnou plochu. Porovnáme-li zděnou stavbu s tloušťkou obvodové stěny 400 mm a zastavěnou plochou 10 × 10 m se stavební technologií Domu jedním tahem stejného půdorysu, vyjde nám nárůst obytné plochy o 11,2 m2 v jeho prospěch. Pro představu – tento prostor odpovídá velikosti jednoho dětského pokoje.

www.dumjednimtahem.cz

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP