Lightway Crystal - Tubusové světlovody

Společnost Lightway s.r.o., vyrábí tubusové světlovody od roku 2000. Nyní na trh přichází výrobek Lightway Crystal, který zúročuje dlouhodobou spolupráci s odborníky v oboru fyziky denního světla.

Pro optimalizaci výkonu kopule Lightway Crystal při zatažené obloze byla vyvinuta technologie IRCG – Intelligent Ray Catcher Glass. Tvar kopule byl navržen tak, aby minimalizoval odraz slunečního světla. Díky razantnímu omezení reflexe povrchu se do tubusu Lightway Crystal dostává až o 30 % více slunečního svitu než u systémů, které používají ploché sklo střešního okna jako počáteční díl světlovodu. Sodno-draselné sklo použité na výrobu kopule má vynikající optické vlastnosti. Současně tento materiál vykazuje mimořádnou trvanlivost a odolnost vůči povětrnostním vlivům. Jeho netečnost vůči UV záření zajišťuje čirost kopule i po desetiletích v tvrdých podnebních podmínkách po celém světě. Je zaručena výborná mechanická a chemická odolnost i bezproblémová omyvatelnost v oblastech smogem a průmyslovým spadem znečištěného ovzduší. Navíc má kopule účinnou samočistící schopnost i při dešťových srážkách.

Reflexní povrch světlovodného tubusu Lightway Crystal má odrazivost 99,8 % a velmi nízký rozklad paprsku při násobných odrazech v celé délce světlovodu. V důsledku toho neztrácejí přivedené paprsky denního světla na intenzitě ani při maximálních délkách světlovodu a jsou řízeně rozptýleny až v koncovém prvku světlovodu – difuzéru. Ten je opět vyroben ze sodno-draselného skla a opatřen optickou antireflexní vrstvou na bázi oxidu titanu. Výrazně je potlačena zpětná reflexe do tubusu. Příspěvek výkonu je až 15% ve srovnání s plastovými difuzéry. Difuzér Lightway Crystal neupravuje barevné spektrum denního světla.

Rovnoměrně rozptyluje a směruje tok paprsků do interiéru. Čistota základní suroviny zajišťuje vysokou propustnost světla. Nezanedbatelné je také estetické působení zakončení světlovodu Lightway Crystal. Hodnotné spojení skla a kovového rámečku difuzéru je v několika typových provedeních. Design výrobku lightway Crystal HP byl oceněn v rámci soutěže Vynikajíci výrobek roku 2007 pořádané Design centrem ČR, Ministerstvem průmyslu a obchodu a Radou pro jakost ČR hlavní cenou za ekologický design roku 2007.

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2019 GOLEM GROUP