Minerální nátěry - univerzální řešení pro interiéry

Finální barevné řešení většiny běžných interiérů má obvykle jeden háček: chceme dosáhnout souvislého, barevně kompaktního nátěru, ale brání nám v tom skutečnost, že natírané plochy jsou tvořeny materiály s velmi různými vlastnostmi.

 

Vedle ploch natřených starými disperzními nebo silikonovými barvami nám situaci komplikují například sádrokartony. U dříve běžně používaných minerálních nátěrů docházelo k problémům se sjednocením ploch odlišných vlastností. Na problematických podkladech obsahujících sádru docházelo k „výkvětům“, zvláště u intenzivních barevných tónů. V místech přešpachtlovaných spojů mezi sádrokartonem a původní omítkou vznikaly vlivem rozdílné savosti a tím i rychlosti schnutí světlejší pásy.

V interiérech byly dříve často aplikovány nepříliš kvalitní disperzní barvy. Ty musely být v případě požadavku na aplikaci silikátových barev buď pracně odstraněny, nebo bylo nezbytné aplikovat takzvaný přechodový můstek, například materiál KEIM Contac plus. Při použití tohoto přechodového můstku docházelo k vytvoření zajímavé, ale ne vždy žádoucí hrubší struktury. Místa obsahující sádru bylo navíc nutno izolovat rozpouštědlovými nátěry. I barevná škála musela být omezena a nešlo vždy dosáhnout intenzivních barevných tónů.

Při rekonstrukcích interiérů jsou stále častěji požadovány architektem či investorem silikátové barvy, především kvůli dobrému spojení s podkladem, vysoké prodyšnosti a tím i zdravému klimatu v místnosti, trvanlivosti a přirozené matové optice.

Řešení tohoto problému se stalo předmětem mnohaletého výzkumu v laboratořích mezinárodní společnosti KEIMFARBEN, která se specializuje na minerální nátěrové systémy. Výsledkem je nová, dnes už v řadě zemí úspěšně používaná univerzální barva KEIM Optil, určená pro nátěry interiérů s problematickými podklady.

KEIM Optil reprezentuje novou generaci interiérových barev na bázi sol-silikátového pojiva. Umožňuje univerzální použití na všech typech nátěrových hmot, nevyžaduje přechodový můstek v případě starých disperzních a silikonových nátěrů. Při použití barvy KEIM Optil nenastává problém s „výkvěty“ ze sádry. KEIM Optil je minerální interiérová barva na sol-silikátové bázi podle EN 13300, splňuje i požadavky DIN 18363, 2.4.1 pro disperzní silikátové barvy, organický podíl < 5 %.

Hlavní přednosti barvy KEIM Optil lze shrnout do následující charakteristiky:

• nezávadná barva bez rozpouštědel, změkčovadel a konzervačních látek
• díky přirozené alkalitě brání růstu plísní
• přináší vysokou prodyšnost a vytváří zdravé klima v místnosti
• prvotřídní kryvostí usnadňuje a urychluje aplikaci a šetří peníze
• barva je odolná proti otěru a nehořlavá.

Použití univerzální barvy KEIM Optil přináší i výhody pro zpracovatele. KEIM Optil je možno aplikovat na všechny typy nátěrových hmot v interiérech. Je vhodný pro minerální omítky, staré disperzní nátěry i pro barevnou úpravu sádrokartonů, kde již nehrozí prorážení stěrkovaných spojů. KEIM Optil umožňuje jednoduché zpracování válečkem nebo stříkáním.

 

Barva KEIM Optil nabízí také širší paletu možností v oblasti barevného řešení. Nový vzorník KEIM Avantgard v sobě zahrnuje nabídku intenzivních světlostálých barevných tónů, doplněnou speciální částí s odstíny KEIM Optil ve zlatém a stříbrném provedení. Použití barvy KEIM Optil v interiéru přináší brilantní silikátovou matovou optiku, což zpříjemňuje pobyt v interiéru a vytváří dlouhodobě příznivý psychologický efekt.

KAPADO s. r. o.

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP