Moderní kamna

Moderní styl života i interiér si žádají moderní technická řešení i odpovídající design kachlových kamen. Tři týdny (cca 600 člověkohodin) zabrala čtyřem kamnářům stavba originálních moderních kamen živočišného tvaru,  umístěných ve středu interiéru rodinného domu. Kamna stojí volně v prostoru, procházejí do druhého nadzemního podlaží a prorůstají do točitého schodiště, které se bude stavět až po dokončení kamen.


O problematických stavbách, chybném používání materiálů a špatně dimenzovaných či navržených topidlech jsme toho napsali na tomto místě již mnoho. Je pravda, že opatrnosti nikdy nezbývá a člověk dnes v záplavě reklamy na solidní informaci téměř nenarazí. Proto dnes zavítáme do opravdu profesionální kamnářské kuchyně a prohlédneme si jak se „vaří“ moderní, samozřejmě plně funkční designová kamna.

 

Moderní styl života i interiér si žádají moderní technická řešení i odpovídající design kachlových kamen.

 

Tři týdny (cca 600 člověkohodin) zabrala čtyřem kamnářům stavba originálních moderních kamen živočišného tvaru,  umístěných ve středu interiéru rodinného domu. Kamna stojí volně v prostoru, procházejí do druhého nadzemního podlaží a prorůstají do točitého schodiště, které se bude stavět až po dokončení kamen.

 

Konstrukce topidla je dvouplášťová. Přenos tepla na plášť zprostředkovává hypokaust, díky němuž hřeje celý plášť od země po vrchlík. Celková výška kamen je 398 cm, poloměr spodního rádiusu 155 cm a poloměr vnitřního rádiusu 85 cm. Celková hmotnost topidla je cca 3 600 kg, z toho technologie cca 900 kg, šamot na opláštění 1 800 kg a kamnářské lepidlo - "hafťák" cca 600 kg + omítky a izolace.

 

Opláštění je slepeno z téměř 3 000 šamotových destiček. Omítka je třívrstvá - haftmörtel, skleněná síťka, haftmörtel, modellierputz.Barevná úprava je provedena třemi nátěry teploodolnými barvami ve zhruba 12 odstínech od světle béžové po hnědobéžovou.

 

Kachloví je tradičně ručně vyráběné - tažené. Pálené v peci na oheň, neglazované a politurované tvrdým voskem.

 

Toto topidlo je vybaveno špičkovou technologií firmy ORTNER. Spalovací komora s vysokou účinností a elektronicky řízeným procesem spalování i vysoce akumulační tahový systém z materiálu KMS dávají topidlu do vínku velmi rychlý start (po zatopení do hodiny topí na plný výkon) a vysokou akumulaci cca 12 hodin. Ladně hladivý omítaný plášť s ručně modelovanou živým ohněm pálenou keramikou mu propůjčují oku lahodící vzhled. Vše završuje ruční kolorování v teplých béžovohnědých tónech.

 

Komínový průduch 18 cm

Měrný výkon 7 kW

Spotřeba dřeva 14,8 kg na přiložení

Četnost přikládání 2 – 3 krát za den

Akumulace 8 – 12 hodin

 

                                                                                 Autor: Vít Pešek

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP