Na kafíčko...

Když projíždíte Borohrádkem a ucítíte vůni čerstvě upražené kávy, nechte se vézt svým nosem. Dorazíte k bývalé prodejně potravin, která voní kávou a uvnitř na Vás dýchne atmosféra starých rodinných pražíren z dob Rakouska- Uherska.

Zakladatelem je Petr Frolík. Firma byla založena v roce 1992, kde byl sám zakladatel, majitel a jediný pracovník. Pan Petr Frolík od té doby se zabývá pražením kávy, zkušenosti získal částečně v Itálii a vlastním dlouholetým snažením si vytvořil svoji osobitou chuť a receptůru. Po dalších letech se ke mně připojil můj syn Jan Frolík a od té doby buduje spolu s jedním zaměstnancem podnik s rodinnou tradicí založenou na vysoké kvalitě kávy a to je jak po stránce surovin, tak kávy, filozofie spočívá v, že Mercedes také nevznikl a nezískal své jméno za jediný rok ale po cílevědomé dlouhotrvající práci. Naše snažení se myslím daří o čemž svědčí stále narůstající zájem ze strany milovníků tohoto lahodného nápoje. Dnes již vyrábíme 4 druhy kávy, které jsou vyráběny nejlepších surovin z oblasti střední a jižní Ameriky, Indie, Afriky a Asie.

Pokud se rozhodnete pro pití naší kávy uděláte dobré rozhodnutí a k tomu Vám za sebe a svého syna přeji DOBROU CHUŤ a HEZKÝ ZÁŽITEK z KÁVY.

První zmínky o kávovníku byly v Etiopii a jeho zozmnožování se zopočalo v dřívější Arábii.Káva se podle některých pramenů začala pšstovat v roce 575 v Jemenu.

Už od 15 století se káva nesmírně šířila do celého světa.
Tak jako Číňané si střežíčaj, tak i Arabové si střeží svou kávu.
Arabové mahli vyvážet kávu pozev ve stádiu, kdy semena nemohla klíčit.Němečtí, francouzští, italští a holandští odchodníci v 17. století soupeřili, kdo bude pěstovat kávu v zámoří.
V roce 1616 zvítěřili Holaňďané, když dokázali propašovat několik rostlin kávovníku přes Mochu do Nizozemska.
Francouzům se podařilo získat rostliny kávovníku a poblíž Dionu se pokošeli zřídit kávovou plantáž.br> Nikolaas Witson starosta Amsterdamu je klíčovou postavou v dějinách kávy.br> V Amsterdamu roku 1706 byly lodí dovezeny první vzorky javanské kávy a pár rostlin o které se starala botanická zahrada.br> Holandské pěstování kávy na Sumatru a Celebes se stala nejvýznamějším světovým vývozcem kávy. Dnes je ne čtvrtem místě na světěmezi zeměmi pěstující a vyvážející kávu.

Pokusy jak dostat kávníky z Holandska do Francie utrpěly nezdary. V roce 1714 Amsterdam věnoval Ludvíku XIV stromek 1,5 m vysoký. Strom byl umístěn v botanické zahradě a stal se základem prvních kávovníků frncouzských kolonií.

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP