Na tuzemském i zahraničním trhu nejlevnější!!!

Ve druhé polovině dubna letošního roku bude spuštěn do zkušebního provozu nový výrobní závod v objektu bývalé koželužny v Třebechovicích pod Orebem. Po pěti letech tak ožije areál, který na jedné straně řešil v minulosti zaměstnanost v Třebechovicích a okolí, na straně druhé ovšem byl ekologicky značně náročný, což se projevovalo různými nepříjemnými vlivy na životní prostředí. Výrobní závod firmy TANEX, a.s., Třebechovice pod Orebem, bude vyrábět podle francouzské technologie nový stavební materiál. Velice brzy se tento materiál objeví na našem trhu stavebních hmot.

Základní informace o výrobku a jeho užití

Betonové tvárnice, vyráběné špičkovou francouzskou technologií v a.s. Tanex Třebechovice pod obchodním názvem TRESK, představují kvalitní stavební materiál k univerzálnímu využití. Hlavními přednostmi jsou kromě příznivé ceny jejich technické parametry. Především plná dna tvárnic umožňují používat je stejně jednoduše, jako bychom zdili z plných bloků. Tvárnice se při zdění obracejí dnem nahoru a při zdění zůstávají duté, čímž přispívají k dobrým tepelně izolačním vlastnostem. Plná dna zvyšují výrazně pevnost tvárnice, a to nejen na svislý tlak, ale i prostorově. Tvárnice se vyrábějí podle předpisu EU - eurocodů, které jsou doporučené i v ČR a splňují aktuální platné předpisy. Betonové tvárnice TRESK odolávají velmi dobře povětrnostním vlivům - čím je beton starší, tím je i tvrdší a kvalitnější. I když na ně prší, nikdy se nedrolí, nehasí a nepraskají. Pro tyto své vlastnosti se některé výrobky používají i na ploty mezi zahrádkami, opěrné zdi, bazény atd. Významnou předností je nulová vzlínavost vlhkosti.

Způsob zdění

Tvárnice se při zdění obracejí plným dnem nahoru, při zdění se srážejí nasucho, rychle se k sobě nanáší betonová malta a zalévají se pouze zámky mezi nimi. Zdí se na betonek, který se míchá v poměru 1,5 pytle cementu na 500 kg obyčejného písku. Zdění je velmi jednoduché a rychlé, a to i pro skutečnost, že tvárnice jsou přesné, pravoúhlé a rovné. Předností je využití rohové tvárnice, která má z části čtvercový nebo kosočtvercový prostor bez plného dna, jenž umožňuje uložit do rohu zdi ocelovou výztuž, která po zalití vytváří železobetonový sloupek. Totéž umožňuje vytváření sloupků okolo dveří či oken nebo i každého 0,5 bm. Vnitřní nosné zdi se dělají rovněž z betonových tvárnic. Stropní konstrukce se provádí z nosníků běžně v ČR používaných a s využitím betonových stropních vložek o různých tloušťkách v závislosti na rozponu místnosti. Vnější betonová stěna, která je naprosto rovná, se potahuje pouze několikamilimetrovou barevnou stěrkou. Protože vlhkost odspodu nevzlíná, vnější fasáda není nikdy vlhká (nepočítáme-li déšť), nepraská, ani se neodchlipuje.

Izolační sendvičový komplex

Tento stavební systém z betonových tvárnic předpokládá užití zásadně izolačního sendvičového komplexu zevnitř. Ten je vyroben slepením expandovaného či extrudovaného polystyrenu se sádrokartonovou deskou s parotěsnou zábranou. Desky 120 cm široké a 260 cm i více vysoké se na stavbě zkrátí na výšku místnosti, zezadu se nanesou hromádky lepidla, které je u nás běžně dostupné, celá deska se nalepí na vnitřní stěnu z tvárnic a zespodu se uklínuje klíny. Další deska se rovná latí s předcházející. Na zem pod desku se vloží hliníkový či plastový profil, aby se zabránilo poškození desek při mytí podlahy. Spáry se pečlivě přelepí páskou s parotěsnou zábranou a posléze se běžně překryjí stěrkou.

Hodnota tepelného odporu R je závislá na tloušťce použitého polystyrenu. Běžně je používaná tloušťka 10 cm, ale i 14 cm. Při těchto tloušťkách se běžně dosahuje R = 6 resp. 9. S ohledem na ceny topných médií se zde dosahuje velmi značných úspor při vytápění - až 70 %.

Všechny rozvody jsou vedeny v umělohmotných krcích. Buď se jedná o elektrické kabely, nebo o trubičky z mědi či plastu. Vodorovně se krky rozvádějí položením na podlahu, kde se posléze zalijí vrstvičkou betonu (alternativně se rozvádějí pod stropem). Svisle tím, že se udělá drážka v izolačním komplexu před jeho přelepením. V místě, kde je třeba rozvod vytáhnout do místnosti, se provrtá otvor v sádrokartonové desce. Toto je možné udělat již v předstihu a dovézt na stavbu již hotové.

Závěr

Nové stavební prvky TRESK přinášejí spolu s izolačním komplexem na český trh novou alternativní stavební technologii, jež umožňuje postavit kvalitní obytné budovy, domy, průmyslové objekty a další stavby. Hlavními přednostmi jsou pak: příznivá cena stavby, rychlost, vynikající tepelně izolační vlastnosti. V neposlední řadě také umožňuje postavit si stavbu svépomocí.

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP