Nakupování přes Internet - moderní trend současnosti

Mezi samozřejmé jevy dnešní uspěchané doby patří nakupování prostřednictvím Internetu. Stále více lidí využívá možnosti vybavit si koupelnu nebo pořídit vytápění domu v klidu domova a to za ceny, které jsou mnohdy až o desítky procent nižší než v klasických kamenných obchodech nebo i v hypermarketech.

Mnoho lidí si myslí, že internetový obchod lze provozovat pouze s jedním počítačem z domova (navíc po práci) a zboží skladovat v kůlně nebo v „externích skladech „– to znamená u svých dodavatelů, bez možnosti si zkontrolovat kvalitu odesílaného zboží a kompletnost zakázek.  Podle obchodního ředitele internetového obchodu www.akoupelnyatopeni.cz  Martina Horáka  je ale opak  pravdou : „V dnešní době je nutné mít velkou část zboží skladem a zároveň mít propracovanou jak logistiku a kontrolu zboží tak i servis pro zákazníky – informace o době dodání, novinkách, technické poradenství … To je samozřejmě práce pro celý tým lidí s kvalitním technickým i skladovým zázemím.“

 

Na co je při nákupu na Internetu třeba dát pozor?

 

  1. Ověřit si totožnost obchodníka ( mnoho obchodů nemá ani oprávnění prodávat zboží po internetu ) na např. www.obchodnirejstrik.cz  nebo na  www.zivnostenskyrejstrik.cz
  2. Důležité je porovnat nejenom ceny zboží na jednotlivých serverech, ale také výši ceny za dopravu a balné.  Může se totiž stát, že ačkoliv je avizovaná cena určitého zboží o něco nižší než u jiných internetových firem, zaplatí zákazníci kvůli poštovnému, balnému, hmotnostnímu příplatku … nakonec o mnoho více.
  3. Další zásadou, kterou by zákazníci neměli opomíjet, je kontrola zboží ihned při předání. Předejdou tak případnému zklamání v případě záměny zboží či nechtěnému poškození při transportu. Vyřídit reklamace později je totiž mnohem obtížnější.
  4. Zkontrolovat zda obchodník informuje o zákonné možnosti  nepoškozené zboží zakoupené elektronickou cestou do 14 dnů od doručení bez zdůvodnění vrátit a obdržet od prodejce plnou cenu zboží nazpět .

 

.

 

 

 

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP