Objektová suiseki - zvířata

Objektová suiseki představující zvířata jsou jednou z větví košatého stromu vztahů člověk – zvíře. Člověk se při svém vývoji vyčlenil ze svých zvířecích předků a vzájemný vztah zpočátku zrovna nevyvolával jásot – člověk velmi často na své cestě procházel zvířecím žaludkem. Postupem doby si aktéři stále častěji vyměňovali své role a lidská expanze významně ovlivnila svět zvířat. Rozvoj duchovních schopností umožnil člověku nahlížet na zvíře ne toliko jako na zdroj potravy – objevil v něm pomocníka, parťáka, okouknul nové fígle při sexu a v neposlední řadě si všiml, že zvířata jsou krásná.

Krásu hledají mezi kameny po svém i sběratelé suiseki a kameny představující zvíře patří mezi nejvděčnější náměty. Často bývá suiseki ve tvaru zvířete i předmětem dlouhodobé touhy sběratele, neboť získat kvalitní kámen nebývá pro vzácnost výskytu jednoduché.

Při budování své kamenné ZOO, kterou jsem si dovolil na několika následujících fotografiích představit, jsem se zaměřil na oblast krkonošsko-jizerského krystalinika, kde jsem předpokládal vhodnou kombinaci metamorfovaných hornin a mechanické činnosti vody. Hypotézu chemoerozivního vlivu humanoidních produktů vznikajících po konzumaci místní speciality – krkonošského kysela – na tvarovou rozmanitost kamenů se mi pro nedostatečný rozsah nalezeného souboru nepodařilo prokázat.

Ing. Milan Novák

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP