Očima truhláře

Za dobu své praxe nábytkového návrháře jsem viděl hodně lidských obydlí... Pěkných, ale někdy také zbytečně honosných a okázalých, skromných, ale účelně a harmonicky uspořádaných... Viděl jsem i příbytky, které o svých obyvatelích nic nevypovídaly, jakoby bez ladu a skladu.

Každý jsme jiný. Někdo má velkou knihovnu a fůru obrázků, někdo televizní kino a zařízení pro poslech muziky, někdo má rád tvary hranaté, někdo zaoblené.

Bydlení je o lidech a věcech. Každý potřebujeme někam uložit kabát, ložní prádlo, ponožky, šaty, knihy, potřebujeme postel, stůl, židli.... Někomu na to musí stačit prostor malý jako dlaňka, někdo postaví dům jako hrad. Všichni ale podvědomě toužíme po tom, aby se nám tam líbilo, a aby se tam líbilo těm, kteří k nám přijdou.

Zapomněli jsme, a ti mladší už pamatovat nemohou, že se na určitou sektorovou skříňku čekalo třeba rok. Dnes nám nábytek, okna, dveře, schody...nabízejí firmy veliké i malé. A na trhu jsou také zakázkoví truhláři.

Mnozí ze zakázkových truhlářů realizují přesně to, co si zákazník přeje. Zákazníkovu představu ve tvarech, materiálu, barvě a uspořádání.

Ale jsou i taková truhlářství, která jdou k možnému budoucímu zákazníkovi domů. Aby viděli, kam se ten který kus nebo sestava bude montovat, stavět. A protože návrháři jsou především učeni k tomu, co se nemá, jsou připraveni odborně poradit. Načrtnout nebo nakreslit představu zákazníka a vedle navrhnout řešení, které se jim, jako odborníkům, jeví správnější.

Ve tvaru, barvě, materiálu a uspořádaní. A pak znovu společně posoudí obě řešení. Až potud většinou nezávazně, bez nároku na odměnu. Vzniká tak obvykle výrobek, který do obydlí patří.

O tom je zakázkové truhlářství.

(BG)

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP