Podlahářské řemeslo stále žije

Ve dnech 17. – 21. 4. 2007 se v Brně na BVV v pavilonu D v rámci Stavebního veletrhu IBF konalo již II. Mistrovství České republiky v podlahářských pracích, které pořádal Cech parketářů a podlahové techniky ČR.

Prezentační akce byla sledována jak odbornou, tak i laickou veřejností s velkým zájmem. Návštěvníci IBF měli možnost vidět práce soutěžních družstev, která zastupovala jednotlivé regiony Čech a Moravy. Tuto výjimečnou akci podpořila řada významných firem . Generálními partnery byly Lesy ČR, BVV, Breno a Quick-Step. Dalšími partnery byly firmy Ardex, Basf, Čeis, Decospan, Deva, Emfi , Everel (Quick Step), Forbo, Likor, Sika, Sopro, Tooltechnik (Protool). Jak již výčet těchto firem napovídá, byly zde na prováděných pracích ukázány jednotlivé techniky a technologie širokého spektra podlahovin.

Porota, která hodnotila soutěžní práce, byla sestavená z odborníků fi rmy Breno ( k o b e r c e ) , Forbo (linoleum), Hoco (dřevěné podlahy), Likor (korek) a Everel (laminát Quick Step).

Úroveň evropského hodnotícího měřítka byla také zajištěna přítomností hosta pořádajícího Cechu parketářů a podlahové techniky ČR pana Heinze Brehma, prezidenta evropského svazu v oblasti parketářství a podlahovin EUFA P+F.

Akci provázely odborné prezentace firem dodávající technologie a materiály pro podlahy. Návštěvníci mohli vidět např. jak se pokládá takzvaná plovoucí laminátová podlaha a jak současná technologie již umožňuje vyměnit poškozenou lamelu s lokálním rozebráním vadného místa a vložením nepoškozené nové lamely. Mohli spatřit nové vybavení na úpravu podkladu atd. Lze tedy říci, že tato akce byla dobrou vizitkou pořádajícího Cechu a též tak byla i velmi dobrou školou a poučením pro návštěvníky IBF.

Závěrem lze říci, že zase jedna akce v českém prostředí ukázala, že české firmy dokáží rozvíjet evropské řemeslo na úrovni evropských standardů a v mezinárodní konkurenci obstojí.

Nakonec Pan Heinz Brehm, prezident svazu EUFA P+F, prohlásil ve svém závěrečném hodnocení, že Evropská soutěž takového charakteru bude v ČR ve spolupráci s Cechem parketářů podlahové techniky ČR pořádána znovu v roce 2012 .
Co přát organizátorům a jejich sponzorům na konec? Jen vše dobré a dobré dílo ať se daří.

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP