Podlahy

Jak na podlahy a na co si dát pozor jsme se zeptali specialisty na tuto problematiku p. Hrubého majitele firmy zabývající se velkoobchodem s podlahovými krytinami. Jak bychom měli postupovat?

Již při výběru podlahové krytiny by mělo být přihlédnuto především k tomu , pro jaký účel a do jakých prostor jsou podlahové krytiny určeny. To znamená, zda bude v prostorách větší provoz, zda bude nutná nadstandardní údržba a podobně. Pro bytové účely jsou nejvhodnějšími krytinami PVC, přírodní linoleum, plovoucí podlahy dřevěné nebo laminátové, korek, parkety nebo koberce. Každá z těchto podlahovin má své výhody. Například PVC, přírodní linoleum a plovoucí podlahy se snadno udržují, parkety jsou krásným retro materiálem a mají velmi dlouhou životnost, koberce nebo korek mají velmi dobré tepelné a izolační vlastnosti. Dalším předpokladem delší životností jednotlivých podlahových krytin je jejich správná odborná montáž (pokládka). Všechny podlahoviny musí být pokládány na rovný, pevný, suchý podklad, který splňuje podmínky ČSN. Ve všech případech pokládky by neměl být podkladní beton popraskán, nerovný, hrubý, se zbytky starých lepidel, vlhký atd.. K těmto účelů slouží nesčetná řada výrobků jako jsou opravné tmely, samonivelační stěrky, lepidla a ošetřující přípravky. Pokládka podlahových krytin vyžaduje určitou zručnost a zkušenost, abychom dosáhli žádoucího výsledku – funkčnosti, životnosti a zároveň i estetického vzhledu, doporučujeme při pokládce jakýchkoliv podlahovin kontaktovat odborné podlahářské firmy.

PVC
Současná nabídka podlahovin z tohoto materiálu je velmi bohatá. V zhledem k jeho všestrannosti lze jej použít pro tyto účely: bytová výstavba, školy, tělocvičny, nemocnice, operační sály, výrobní haly, kanceláře, reprezentativní a jiné komerční prostory. Výhodou PVC je, že má na výběr velké množství vzorů jako jsou dlažba, imitace dřeva, různé barevné kombinace apod. Lze z něj vytvářet různé vzory a atypické obrazce. Některé druhy jsou vyráběny s polyuretanovou úpravou (PUR), díky tomu je tato podlahovina méně náročná na údržbu (bezproblémově a hlavně levně se ošetřuje). PVC má v nabídce i takové druhy, které snesou velmi přísné normy kladené na bezpečnost a hygienu, tyto jsou pak určeny pro speciální provozy jako operační sály, laboratoře atd. Novinkou je obkladové PVC, které si již našlo své místo na trhu a je o něj zájem.

Přírodní linoleum
Jedním z častých omylů je označování podlahovin z měkčeného PVC jako „lino“. Pojem „lino“, nebo spíše linoleum, je vyhrazen výhradně pro podlahovinu na přírodní bázi, která nemá s PVC vůbec nic společného. Rozdíl však spočívá ve výrobních surovinách (dřevitá moučka, lněný olej, přírodní pryskyřice) a užitných vlastnostech. Má pro užití velký význam právě jako ekologická podlahovina, s mnoha přednostmi svých fyzikálních a chemických parametrů, a tím i užitných vlastností.

Pryžové podlahoviny
Pryžové podlahoviny patří k tradičním materiálům, které se vyznačují dekorativností, trvanlivostí a svými vlastnostmi jsou blízké přírodním materiálům.
Rozdělujeme je na hladké, dezénové, penízkové a elektrostatické (tzv. dielektrické koberce).
Novinkou tohoto sortimentu je pryžová zámková dlažba UNIVERZAL. získává na oblibě pro svoje mnohonásobné použití.
- vhodná na podlahy s vyšším zatížením, s možností pojezdu vysokozdvižnými vozíky.
- rychlá pokládka bez lepení pomocí obvodových zámků, možnost vytváření barevných obrazců.
Použití: zimní stadiony, obchodní a skladové prostory, divadelní jeviště, televizní a filmová studia, výrobní haly atd.

Technické parametry: čtverce se zámkem 500x500x10 mm, hmotnost 3,7 kg/ks
Barvy: černá, modrá, tmavě hnědá, béžová, cihlově čerrvená, zelená, šedá.

Koberce
Kdo by neznal koberce. Současný trh jich nabízí velikou řadu, od levných vzhledově příjemných až po luxusní ručně tkané. Koberce jsou vhodné pro bytové a komerční účely. Při výběru je nutné přihlédnout na materiál ze kterého je koberec vyroben, což je nejen kvalitativní rozdíl, ale i cenový. Uvedené pořadí je sestaveno od nejlevnějšího materiálu po nejdražší. Koberce jsou vyráběny z: polypropylenu, polyamidu, směsí a vlny. Dále je dělíme podle způsobu výroby a použití. V nabídce jsou tyto typy: vpichované, smyčkové, střižené, sportovní koberce, čistící zóny.

Parketové vlysy-parkety.
Klasická dřevěná podlaha z parketových vlysů (parket) má ohromnou výhodu v životnosti, která je několik let i generací. Parkety lze po určité míře opotřebení opětovně rekonstruovat. Rekonstrukce spočívá z broušení opotřebovaných parket, případné výměny velmi poškozených parket, tmelení a povrchové úpravy. Ta může být provedena olejem, nebo lakem. Parketové vlysy jsou vyráběny z různých druhů dřeva, dubové, bukové, javorové, jasanové až po exotické dřeviny.

Dřevěné plovoucí podlahy.
Celodřevěná plovoucí podlaha je vrcholem kvality podlahy v obytném prostoru, spojením tradice s kvalitou použitého materiálu a špičkových technologií ve vztahu k velmi příznivé ceně. Jedná se o speciální konstrukci dřevěného materiálu, spojeného na křižnou vazbu, která zabezpečuje nejlepší parametry dřevěných podlah . Masivní vrstva je tvořena z kvalitních dřevin jako je buk, dub, javor, jasan, akát, habr, ale také třešeň a orientální dřeviny.

Laminátová plovoucí podlaha.
Podlahovina se skládá z jednotlivých desek připevněných na sebe. Po odvodu celé desky je zámkový systém, který slouží ke vzájemnému propojení jednotlivých desek. Tímto způsobem je vytvořena celistvá plocha, která již není nijak připojena k podkladu. Laminátové podlahy se vyznačují svou pevností a mechanickou bezpečností povrchu. Systém plovoucích podlah vyžaduje určitou zručnost a zkušenost, abychom dosáhli žádoucího výsledku - funkčnosti a zároveň i estetického vzhledu.

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP