Řeč barev

Pokud už máte jasnou představu o tom, jak bude vaše kuchyně velká a které elektrické i mechanické spotřebiče budete v budoucnu potřebovat, čeká vás ještě jedna důležitá volba: aby vaše kuchyň byla nejen vhodným místem ke zhotovování a přípravě jídel, ale i místem souladu a harmonie, místem, kde se bude celá rodina ráda setkávat a kde prožije mnoho krásných chvil.

Aby toto místo ve vašem domě bylo tím, čím chcete, měli byste předem vědět, v jakém barevném odstínu budete tvořit. Na trhu se nabízí široká škála materiálů a barev, záleží jen na vás, co se vám líbí a co vám nejlépe vyhovuje.

Je-li vaše kuchyň malá či dokonce tmavá, pak je pro vás nejlepší volbou bílá. Bílá barva přináší do kuchyně světlo, což by měl být jeden z hlavních požadavků. Kdyby byla v kuchyni tma, určitě by se vám tam nelíbilo. Působila by stísněným a smutným dojmem.

Bílá barva má schopnost nejen prostor prosvětlit, ale i opticky zvětšit. Zdá-li se vám bílá příliš „obyčejná“, můžete podobného efektu docílit i světlými pastelovými barvami. Vaše kuchyň získá měkký a teplý nádech.

Máte-li rádi slunce, můžete si ho přivést až do vaší kuchyně, zvolíte-li si žlutou barvu. Použijete-li světlý odstín žluté i na stěny, bude vaše kuchyně zářit.

Určitě nic nezkazíte, zvolíte-li některé doplňky v oranžové. Velmi hezky bude vypadat i dřevo, pokud bude opatřeno vhodnou otěru a vodě odolnou povrchovou úpravou.

V případě, že je vaše současná kuchyň prostých a jednoduchých tvarů, zkuste ji oživit nějakou výraznou barvou. Velmi dobře vypadá tmavě zelená nebo modrá. Zvolíte-li si červenou, věřte, že přinese do vašeho domova „oheň a teplo“. Červená je veselá a odvážná a jistě vám pomůže udržet si neustále dobrou náladu. Pracovat v takové kuchyni přináší radost.

Upřednostňujete-li přírodní materiály, volte dřevo. Kuchyň vám bude připadat blízká od prvního okamžiku. Bude působit teplým a uklidňujícím dojmem, bude oázou klidu a místem odpočinku, kde bude příprava jídel pro celou vaši rodinu radostí.

Patříte-li mezi náročné zákazníky a chcete-li si dopřát „trochu“ luxusu, i pro vás je tu možnost volby. Kuchyně nového tisíciletí – hliník a nerez, solidní a odolný materiál, který se snadno udržuje. Vzdušně a elegantně působí kombinace kovu a skla.

Ať už je vaše volba jakákoliv, věřte, že povede ke krásným a spokojeným chvílím ve vaší kuchyni.

(BK)

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP