Rekonstrukce bytového jádra v panelových domech

V úvodním díle seriálu o koupelnách se zaměříme na tu část, kdy nás přestala defi nitivně bavit odřená vana, umakartový vzhled naší koupelny a pračka zabydlená leta v kuchyni, jejíž místo v našich představách tak elegantně nahradí myčka nádobí. Pohodlně usazeni na sedačce popouštíme uzdu své fantazii a představujeme si koupelnu našich snů. Aby se sny mohly proměnit ve skutečnost si nejdříve musíme ujasnit několik požadavků, které na oázu rodinné hygieny máme:

1. neúprosné zákony fyziky nedovolí zvětšit prostor koupelny, proto se musí rodinná rada rozhodnout, co může v omezeném prostoru oželet a co upřednostnit:
• vana nebo sprchový kout
• zachovat samostatné WC nebo zvětšit prostor koupelny právě o temnou komůrku,při tom musíme důkladně zvážit současný i budoucí plánovaný počet obyvatel bytu
• bidet ano či ne
• pračka v koupelně ano či ne

2. použití lehce omyvatelných a nenáročných materiálů, které umožní zajistit požadovanou hygienickou úroveň s minimem času

3. zda dáváme přednost vysoce esteticky propracovaným prvkům či přímo designovým záležitostem

Po ujasnění vlastních požadavků navštívíme ve svém okolí koupelnová studia a fi rmy zabývající se rekonstrukcí koupelen v panelovém domě a sdělíme jim své požadavky a rámcově i cenu, do které se chceme vejít. Potenciální zhotovitel rekonstrukce si s námi dojedná schůzku přímo na místě a zaměří jádro určené k přestavbě, zaznamená si naše požadavky.
Na základě těchto informací fi rma vypracuje a předá zákazníkovi několik grafických Rekonstrukce bytového jádra v panelových domech návrhů s cenovým návrhem. Jakmile si zákazník vybere konečnou podobu návrhu, dohodnou se na termínu rekonstrukce ,podepsání smlouvy a předání potřebných dokladů. V případě potřeby dobrá fi rma zajistí statický posudek nebo stavební povolení. Pokud je charakter přestavby takový, že vyžaduje stavební povolení, musíme si připravit doklady o vlastnictví - výpis z katastru nemovitostí a kupní smlouvu u objektů v osobním vlastnictví, nájemní smlouvu v případě družstevního vlastnictví nebo u státních bytů.

V každém případě doporučujeme využít možnost vypracování grafi ckého návrhu koupelny u dodavatele keramických obkladů a dlažeb dle námi dodaných rozměrů nové koupelny. Určíme si druhy obkladů, dlažby, vany, umyvadla a ostatních doplňků a jejich umístění, což nám podstatně pomůže při rozhodování a usnadní výběr. Dále tento program umožní získat přesný rozpis materiálu a tedy i přesný obraz o ceně.
Je dobré, když zároveň dodáme přesné informace o umístění digestoře v kuchyni a jiných vývodů. Tyto informace získáme u výrobce své nové kuchyňské linky. V příštím čísle se dozvíme, co nás všechno čeká a jaký bude harmonogram přestavby.

ZD

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP