Sádrokartony - moderní stavební technologie

Nezáleží na tom, zda bydlíte v paneláku nebo v rodinném domku. Interiér podle vašich představ lze vytvořit pomocí sádrokartonu, a to jak v novostavbě, tak i při rekonstrukcích a opravách stávajících domů a bytů. Své využití najdou i ve veřejných objektech (nemocnice, školy, úřady), v hotelech, případně i v historických objektech.

Základem tohoto systému je sádrokartonová deska, která se skládá ze sádrového jádra oboustranně opláštěného speciálním papírovým kartonem. Lehce se zpracovává, je nehořlavá, zdravotně nezávadná, pachově neutrální, reguluje vlhkost v místnosti a má dobré akustické vlastnosti. Nespornou výhodou je nízká hmotnost, čímž vzniká malé statické zatížení objektů. Při samotné montáži jistě oceníte: rychlost a komplexnost, minimální technologické prostoje, souběžně lze rozvádět elektřinu i vodu, tzv. suchý proces s praktickým vyloučením vody ze stavby, minimální odpad a poréznost materiálu, která zajišťuje široké možnosti povrchových úprav.

Desky se rozlišují podle místa určení na obyčejné, impregnované (určené do vlhkého prostředí - koupelny, sprchy atd.), se zvýšenou protipožární odolností a na protipožární impregnované.

Sádrokartonové desky jsou určeny pro montáž stropních podhledů, příček, suchých omítek a předsazených stěn. Ideální jsou na půdní vestavby, dekorační bytové úpravy, přestavby bytového jádra, interiéry kanceláří v kombinaci s minerálními podhledy, suché podlahy atd.

Na finální povrchovou úpravu je zakázáno aplikovat prvky obsahující vápno, vodní sklo a silikáty. Jen výjimečně lze použít disperzní silikátové barvy. Jinak povrch můžete upravit jakýmkoliv běžným způsobem:

- obkladem (polystyren, keramika),

- tapetou (textilní, papírové, umělohmotné),

- omítkou (disperzní, minerální s vícebarevným efektem),

- nátěrem (barvy – disperzní, olejové, akrylátové, polymerové, polyuretanové, matové lakové, epoxidové).

Všude tam, kde příčka neslouží jako staticky nosný prvek, je vhodná příčka ze sádrokartonu. Jedná se především o příčky mezi pokoji, mezi koupelnou a kuchyní, stěny kolem schodiště, stěny kolem bytového jádra (vypadá určitě estetičtěji než obvyklé umakartové jádro).

Významnou součástí jsou stropy ze sádrokartonu, tzv. podhledy. Své uplatnění nacházejí nejvíce v restauracích, v hotelech, ve školách, v nemocnicích, ale i v rodinných domcích. Ze sádrokartonu můžete vytvořit originální strop, který bude vaší chloubou.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na půdní prostory, které zabydlíme a zútulníme nejrychleji právě pomocí sádrokartonu. Vznikají velice atraktivní byty, které jsou v posledních letech vyhledávány zájemci o nadstandardní bydlení.

(RD)

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP