Schody do nebe

Tímto krátkým článkem Vám chceme přiblížit krásu i různé taje celodřevěných samonosných schodišť, která by vám mohla v našem časopisu pomoci při výběru vhodného schodiště pro nově postavený dům nebo zrekonstruovanou starší stavbu.

Schodiště nejsou jen funkčním spojením dvou podlaží, ale jsou důležitou součástí vašeho domova a dodávají mu neopakovatelné kouzlo a atmosféru. Schodiště jsou vyráběna výhradně na zakázku, kde se ukazují všechna vaše přání, touhy, originalitu.

Přitom je třeba zvažovat dispoziční a konstrukční provedení, výběr materiálu a vhodné výtvarné prvky, bezpečnost a hospodárnost.

Celosvětovým trendem je návrat k přírodním materiálům a z něho vyplývá současná obliba schodišť dřevěných, která se rozdělují do několika půdorysných tvarů.

Přímé schodiště

Rovné stupně se stálou šířkou. Odborníci je považují za nejpohodlnější, nejpřehlednější a nejbezpečnější. K pohodlnému výstupu a sestupu využívají celou šířku.

1/4 lomené schodiště

2 x 1/4 lomené schodiště

1/2 lomené schodiště

Kosé stupně s proměnnou šířkou stupnice mají nevýhodu při velkém zakřivení, které nedovolí používat celou šířku schodišťového ramene k bezpečnému a pohodlnému výstupu a sestupu. Naopak k výhodám patří ohromná variabilita. Proti schodištím přímočarým jsou skladnější, neboť zaujímají menší půdorysný prostor.

1/4 lomené schodiště s podestou

2 x 1/4 lomené schodiště s podestou

Schodiště s podestou se užívají v bytě s větším půdorysným prostorem, nebo v mezipodlažích, kde jsou okna nebo dveře do jiných místností. Podesty se také dá užívat jako odpočívadla při větším převýšení podlaží.

Dalším druhem jsou pak schody točité vřetenové.

Dále se rozdělují do několika bokorysných skupin, kde se ukazují linie a udělují schodišti, ten pravý nádech vašeho interiéru.

V příštím článku si řekneme něco o volbě vhodných dřevin, povrchové úpravě, osvětlení a jak vznikl celosvětově uznávaný jednoduchý vzorec 2h + b = 63 pro stanovení rozměru stupně.

(MČ)

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP