Splněná přání

V minulém čísle Abecedy bydlení jsme vám poradili, jak začít budovat nový bazén. A to od přípravy stavební jámy až po konečné úpravy. Nyní se blíží zima a my bychom vám rádi nabídli pomoc v tom, jak bazén zazimovat a chemicky vyčistit. Ten, kdo si pořídil bazén od firmy AM Borovnička, má po starostech – ta mu nabídla zastřešení a vyčištění bazénu automaticky.

A jak zjistit, že váš bazén potřebuje chemické ošetření? Pro zjištění kvality vody slouží tester, který měří hodnoty chlóru a Ph vody. Pokud nevyhovuje daným podmínkám, ošetříme ji potřebnými chemikáliemi k zamezení tvorby řas, k dezinfekci, k úpravě Ph vody, k odstranění nečistot u okraje hladiny, k vločkování, k odstranění vápenných usazenin, k zazimování a podobně.

Je - li nutné bazén vypustit z důvodu výměny vody a vyčištění, potom pouze na dobu nezbytně nutnou! V žádném případě nesmí zůstat bez vody v zimě, v době možného zvýšení hladiny spodní vody a v letních vedrech, kdy by se mohly stěny bazénu trvale deformovat.

Přezimování
Bazén se nechá přes zimu naplněný vodou. Vodu necháme klesnout 5 cm pod vtokové trysky, v bazénu s protiproudem 5 cm pod jeho masku. Demontujeme a uklidíme čerpadlo filtrace, eventuelně protiproudu a manometr filtrace.

Otevřeme ventily na potrubích a povolíme šroubení, otevřeme také všechny odpouštěcí ventily na čerpadle, filtru, chlorátoru, topném tělese atd.

Odmontujeme žebřík, vodu ošetříme přezimovací chemikálií a bazén zakryjeme plachtou. Pro přezimování použijeme dilatační plováky umístěné na podélné ose bazénu. Plováky lze nahradit například prázdnými plastovými lahvemi s vhodným závažím.

Ještě si něco povíme o vytápění bazénu. Existuje několik variant ohřevu. Mezi nejužívanější patří solární ohřev, elektrický ohřev a zdroj ohřevu z tepelných čerpadel (pro ty, kteří mají topný systém rodinných domů na bázi tepelných čerpadel). Existují i jiné možnosti vytápění, ale ty jsou méně obvyklé.

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP