Stavíte nebo rekonstruujete dům? Využijte nezávislého a bazplatného poradenství EKIS

Vysoké náklady za energii dnes trápí téměř každého. Ne vždy je ale nutné vydávat velké peníze za energie pro vytápění domu, ohřev vody, osvětlení atd. Jak na to?

 

Pokud právě stavíte nebo rekonstruujete dům, řešíte-li otázku vytápění vašeho domu nebo pokud se například zamýšlíte nad tím, zda vyměnit starou chladničku za novou, která spotřebuje méně elektřiny, můžete využít nezávislého poradenství Energetických Konzultačních a Informačních Středisek (EKIS) České energetické agentury (ČEA). Tato agentura byla zřízena jako příspěvková organizace Ministerstva průmyslu a obchodu. „Ministerstvo průmyslu a obchodu prostřednictvím České energetické agentury věnuje maximální pozornost vztahu životního prostředí k energetické efektivnosti a využívání druhotných a obnovitelných zdrojů energie,“ uvádí ředitel ČEA Ing. Josef Bubeník.

Poradenská centra EKIS ČEA fungují v celé republice, v současné době jich je celkem 44. Jejich adresy naleznete na www.ceacr. cz.

Jedním z takových středisek je Energy Centre České Budějovice (ECČB, www. eccb.cz), které již od roku 1998 poskytuje poradenské služby v oblastech efektivního využívání energie, využívání obnovitelných zdrojů energie (OZE), možnosti získání dotací aj. „ECČB za dobu své existence poskytlo více než 7 000 odborných konzultací. Nejčastější dotazy se týkají zateplování domů a vytápění,“ říká ředitelka ECČB Mgr. Ivana Klobušníková.

Služby poradenských středisek EKIS ČEA jsou bezplatné, protože jsou realizovány za finanční podpory Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie - Programu EFEKT.

Foto: ECČB

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP