Suchou nohou

Prší. Z nebe se řinou proudy vody. Počasí, že by ani psa nevyhnal. Přijíždíte k domu a jen při představě, že byste měli vystoupit z auta a otevírat garáž v tomhle nečase je Vám na omdlení. Ale to vše už patří minulosti. Dnes přijíždíte k domu, zmáčknete tlačítko na malém dálkovém ovladači a dveře garáže se nehlučně otevírají. Pohodlně vjedete dovnitř, dveře se zavřou a Vy vystupujete do suché chráněné místnosti.

Vrátíme se na začátek do doby, kdy jste se rozhodli pro garážová vrata. Nejdříve jste si domů přinesli kvanta prospektů a různých časopisů. Po večerech jste s rodinou prohlíželi a vybírali typ a barvu. A že jich je hodně. Vrata se rozlišují podle způsobu otevření na výklopná, sekční a otočná křídlová. Pro získání více místa před garáží jsou nejideálnější sekční vrata. Ty se dále rozlišují na jednostěnná do šíře 3 m a dvoustěnná (tepelně izolovaná) do šíře 5m. Záleží na tom, zda máte garáž přímo součástí domu nebo samostatnou. Pokud chcete garáž používat zároveň jako dílnu, rozhodněte se pro vrata s prosklenými okny. Můžete vybírat mezi čirým sklem nebo sklem s krystalickou strukturou.

Vrata jsou chráněna proti vložení ruky ze strany od spodu až nahoru a sevření prstů vně i uvnitř. Vrata Vás nikdy nepřivřou, protože při dotyku s překážkou ihned zastaví a automaticky se o cca 30 cm zvednou. Nemusíte mít strach, že při výpadku proudu se do garáže nedostanete. Pomocí klíčového spínače to jde snadno. A zloději? Ani při výpadku proudu vrata nenazdvihnou. Při zavírání vrat zapadne zabezpečení nadzvednutí do dorazu vodící kolejnice. To je nejúčinnější ochrana pomocí páky. Vrata jsou vybavena plně bezúdržbovým pohonem s patentovaným ozubeným řemenem. Mají velkou výhodu oproti řetězovým a vřetenovým pohonům: žádné chrastění, pouze velmi tichý chod. Nemusí se mazat ani olejovat, takže na střechu Vašeho auta nic nekape. A nakonec přijde ta pověstná třešnička na dortu - dálkové ovládání. Nejvíce to oceníte při bouřce, dešti, vichřici, sněhové bouři atd. Takových dnů je během roku víc než těch slunečných. Potřebujete se ještě dále rozmýšlet?

(RD)

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP