Tepelná čerpadla a klimatizace

Využívejte darovanou energii Moderní architektura klade v současné době vysoké nároky na přirozený a hospodárný způsob vytápění objektů. Moderní trendy vytápění objektů se zabývají stále více využitím tepelných zdrojů s vysokou účinností a obnovitelných zdrojů energie.

Jednou z dobrých variant řešení tohoto problému je využívat teplo okolního prostředí pomocí tepelného čerpadla a sestavit topný systém, který bude maximálně využívat energii, která je kolem nás a hlavně za ni nemusíme platit. Co to vlastně tepelné čerpadlo je? Je to zařízení, které odebírá teplo o nízkém potenciálu (teplotě) z venkovního prostředí a „přečerpává“ jej na teploty použitelné pro vytápění objektu. Obdobný způsob odebírání tepla z vnitřního prostředí známe z chladniček, mrazniček a klimatizací. Stejně jako mraznička odebírá teplo z hluboko zmrazených potravin o teplotách -20 °C, může tepelné čerpadlo odebírat teplo z okolního vzduchu i o těchto teplotách. Efektivita jeho provozu je však přímo závislá na teplotě okolního vzduchu a proto se obvykle při tak extrémně nízkých teplotách tepelné čerpadlo neprovozuje.

V zimě ohřeje, v létě ochladí
V letních měsících vám tepelné čerpadlo může posloužit navíc jako plnohodnotná klimatizace. Pro ochlazení vnitřních prostorů domu je možné použít dva rozdílné systémy. Pokud dům vytápíte podlahovým topením, které je v současné době ve světě pokládáno za jeden z nejprogresivnějších způsobů vytápění, je možné prostřednictvím tohoto topného systému v letních měsících ochlazovat podlahu. Regulace tepelného čerpadla však bude dohlížet na to, aby podlaha nebyla ochlazována příliš a nedocházelo k jejímu rosení a nepříjemnému pocitu chladu.

Další možností klimatizace domu je prostřednictvím ochlazováním vzduchu v klasických podstropních, či nástěnných klimatizačních jednotkách.

Pomocí klimatizace můžete vytvářet takové komfortní prostředí, ve kterém se budete lépe cítit, protože bude mít správnou teplotu a příjemnou vlhkost. Moderní klimatizační jednotky produkují čistý, zdravý a čerstvý vzduch, zároveň odvlhčují vzduch a brání vzniku plísní.

Pokud se člověk cítí lépe, je i kreativnější a produktivnější. A kdo by neocenil pobyt v klimatizovaném obchodě, restauraci nebo hotelu, obzvláště v létě?

Ekonomika provozu tepelného čerpadla
Účinnosti tepelných čerpadel se obvykle vyjadřují topným faktorem systému ( značeno COP). Podstatou ekonomické výhodnosti tepelného čerpadla je skutečnost, že tepelné čerpadlo vyžaduje pouze 1 kWh elektřiny na to, aby z obnovitelného zdroje (vzduchu) získalo a do vytápěného objektu dodalo 3 – 5 kW tepla. Systémy s tepelným čerpadlem jsou tudíž třikrát až pětkrát účinnější než elektrokotle nebo kotle na fosilní paliva.

HUMAD s.r.o.

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP