Trendy v kuchyňském nábytku

Již delší dobu je mezi výrobci kuchyňského       nábytku využíván trend širokých spodních skříněk s velkokapacitními zásuvkami. To co v nedávné minulosti rozhodlo o prosazení zásuvek a výsuvů ve spodních skříňkách kuchyňských linek namísto dvířek a za nimi vestavěných polic, byla ergonomie pohybu uživatele a možnost optimálního využití úložného prostoru.

Po několika letech, kdy jsou takové široké zásuvky ve spodních skříňkách běžné, se požadavek    stejně širokých modulů přesouvá i k horním    skříňkám. Pro tak široké moduly jsou však klasicky otvíraná dvířka nevhodná. Proto jsou stále častěji využívány různé výklopné systémy. Na trhu se objevují nová řešení výklopů s integrovaným     tlumením dovírání, která jsou i jinak uživatelsky přívětivá. Vzhledem k tomu, že v rodinách jsou různě velcí členové domácnosti je jistě příjemné, že nové výklopy „nevystřelí“ po otevření            automaticky směrem vzhůru, ale mají velmi lehký chod a zůstávají nastaveny v jakékoliv zvolené poloze. Má to výhodu například pro děti, nebo naopak starší lidi, pro které je problém    dosáhnout nahoru, aby mohli skříňku po použití pohodlně zavřít. S novými výklopy tento problém nepoznáte. Nechte se hýčkat dokonalým pohybem.

 

Další přiblížení k dokonalému pohybu s perfektní ergonomií nabízí elektrické       servosystémy pro dotykové otvírání. Stačí jemné stisknutí, nebo jemné zatažení za úchytku a zásuvky, nebo výsuvy  se otvírají jakoby samy od sebe. Je lhostejné na jakém místě čela se dotknete. Nový elektrický servosystém    otvírá i velké, široké a plně naložené výsuvy s neobvyklou lehkostí. Nové servootvírání, je možné narozdíl od dosavadních mechanických typů kombinovat i s tlumením dovírání zásuvek.

Servootvírání nabízí nové možnosti designu čelních ploch kuchyní a je jednoduché jej i dodatečně namontovat k odpovídajícímu typu a značce zásuvek.

                                                                      Autor: Jaroslav Doutnáč

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP