Tři kroky k podzimní pohodě aneb zahrádka jak ze škatulky

1. Máte obvykle po podzimních deštích přístupovou cestu k Vaší chalupě, chatě nebo domu plnou bláta? Zpevněte ji pomocí plastové zatravňovací dlažby.

Plastová dlažba je čtyřikrát lehčí než betonová, a proto se snadno pokládá a přepravuje. Její malá tloušťka navíc výrazně snižuje objem zemních prací spojených s přípravou terénu před pokládkou. Má mimořádnou pevnost, a tak snese zatížení nejen osobními, ale i nákladními vozidly. Je nenasákavá, a proto v zimě nepřemrzá a nepraská. V létě naopak neodebírá zeleni tolik potřebnou vláhu. Díky tomu jsou parkoviště a ostatní plochy skutečně zelené.

2. Chcete mít na jaře Vaši zahrádku pohlednou a upravenou? Zaručeně toho dosáhnete, když cestičky mezi záhony na zahradě, ale i skleníku či foliovníku, vybudujete pomocí plastových záhonových chodníků.

Taková cestička nevyžaduje údržbu, je stále čistá a nezaplevelená, protože pochůznou plochu chodníku tvoří plastová deska. Chodníky jsou lehké a dobře se s nimi manipuluje. Zároveň jsou však i dostatečně pevné. Nezanedbatelnou výhodou je, že zvýšený okraj chodníku vytváří po obou stranách i záhonový obrubník. Díky zámkům v podélném směru se plevel neobjeví ani ve spárách. Vaše zahrada získá zcela nový, pohledný, upravený vzhled. Určitě také přivítáte, že nepříjemní slimáci ztratí své vlhké úkryty a proto se Vašim záhonům raději vyhnou.
K ohraničení záhonů můžete použít plastové obrubníky. Ty plně nahrazují betonové, jsou však lehčí a dají se tvarovat.

pictures/141-1.jpg 3. Vyžaduje stav oplocení, pergol, laviček, kompostu, ale i dřevníku a jiných drobných staveb na dvorcích a zahradách rekonstrukci či opravu?

Nebojte se použít lehké plotové základy, plastová prkna, latě a sloupky. Proč? Protože jako všechny plastové výrobky mají téměř neomezenou životnost, nehnijí, jsou nenasákavé a odolávají dřevokazným houbám a hmyzu. A navíc dobře vypadají! Poznáte, že plot, či stoly na českobudějovickém výstavišti byly vybudovány z plastových prken? Nám se líbí!
Vám také?

Všechny výrobky je možno bez problémů řezat, vrtat, spojovat vruty a jinak opracovávat normálními nástroji na kov, případně na dřevo. Výrobky jsou lehké, práce s nimi je snadná. Jsou-li dodávány v barevném provedení, jsou probarveny ve hmotě, a barvu tak není potřeba obnovovat. Mají skutečně mimořádnou životnost, a proto se také používají jako prvky nejrůznějších typů oplocení, palisád, zábran a protihlukových stěn.

K výrobě těchto moderních a praktických výrobků Transform a.s., Lázně Bohdaneč používá materiály, které se připravují pečlivou recyklací plastových odpadů, které by jinak skončily na skládkách. Používáním těchto výrobků aktivně podpoříte i Vy tuto ekologicky významnou iniciativu.

Transform a.s., Lázně Bohdaneč je nositelem certifikátu systému řízení jakosti dle normy ISO 9001:2002.

Zajímá vás více? Volejte zdarma na bezplatné telefonní číslo 800 139 416 (Po–Pá, 8–15 hod.)

 

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP