U nábytku oceňujeme kvalitu

Každým rokem se na veletrzích objevuje více firem, které dovážejí nebo vyrábějí nábytek z masivu. Jednu z těchto firem jsme oslovili a majitele pana Romana Laubra jsme požádali o rozhovor.

Na trhu nepůsobíte dlouho, prakticky začínáte, proč jste se rozhodl dovážet právě nábytek z masivu?

Když jsem si před lety zařizoval dům, tak jako každý jsem začal vyhledávat velké obchodní řetězce, které prodávaly cenově přijatelný nábytek. Bohužel ale nebyl z masivu, byly to různé dřevotřísky, MDF apod., a přestože vzhledově to nebylo to pravé, stejně jako většina lidí jsem si tímto nábytkem dům zařídil.

Po roce 1989 se otevřely hranice, a tím i větší možnosti cestování. Sám jsem často služebně vyjížděl do zahraničí (Čína, Thaj-wan, Malajsie) a viděl jsem zde nábytek, který mě zaujal nejen pěkným vzhledem, ale i dobrou kvalitou. Rozhodl jsem se, že začnu tento nábytek dovážet jak do České, tak i Slovenské republiky.

 

Takže se snažíte prodávat nábytek převážně pro majetnější zákazníky? Myslím si, že se pohybuje v jiné cenové relaci.

Ne, paní redaktorko, toto je právě názor většiny lidí, že nábytek z masivního, a zvláště exotického dřeva, musí být vždy drahý. Naše firma se snaží dovážet větší množství a zahraniční výrobci nám proto poskytují slevy. A protože jsme menší firma, prakticky s minimálními náklady,myslíme si, že ceny jsou srovnatelné s nábytkem, který není z masivu. Mým záměrem je tento nábytek nabízet všem lidem, kterým se líbí.

 

Říkal jste, že vozíte nábytek ze zahraničí. Z jakých zemí dovážíte?

 Zatím dovážíme nábytek a doplňky z Číny, Malajsie, Indie, Indonésie a také ze Španělska. Snažíme se vybírat jen ty firmy, které splňují ISO normy a které své produkty vyvážejí do USA, Kanady, SRN, a Anglie. A to jsou pro nás reference. Co je totiž kvalitativně dobré pro Němce, Angličana či Američana, mělo by vyhovovat i českému zákazníkovi.

 

 Přesto ale nemůžete vybírat zboží podle toho, zda se dobře prodává v USA nebo Anglii. V Čechách mohou mít lidé jiný vkus nebo mohou vyhledávat jiný druh nábytku.

 A víte, paní redaktorko, já si myslím, že je to spíš otázkou toho, co se momentálně nabízí v obchodech. Když budou obchody plné např. televizorů v černé barvě, lidé budou kupovat právě ty a budou je považovat za moderní, až budou obchody zahlceny televizory ve stříbrné barvě, budou kupovat stříbrné. A tak je to i s nábytkem. V současné době propadl český zákazník hlavně nákupům v obchodních řetězcích, tedy zákazník si vytváří vkus ze zboží, které se tam prodává. „Vkus“ je v tomto směru omezen momentální nabídkou. My se snažíme tento sortiment nábytku rozšířit, poskytnout lidem větší možnost výběru a jakoby je učit novému vkusu.  Zmiňovala jste Anglii a USA, tam si téměř nikdo nábytek z dřevotřísky či jiných podobných materiálů nekupuje. Lidé si zařizují domy z přírodních materiálů. Toho si můžete všimnout i když se díváte na jakýkoliv film v televizi, že zdi v těcto zemích nejsou jen vymalované, jsou obložené dřevem a samozřejmě dřevěný nábytek, kožené sedací soupravy a krásné stolní lampy jsou nedílnou součástí jejich interiérů. A podotýkám, že to nejsou jen dekorace ateliéru toho či onoho filmu, ale takto tam lidé běžně bydlí.

  Dá se tedy říci, že zavrhujete moderní styl nábytku?

Ne, vůbec ne. Ale musíme rozlišit nábytek z přírodních materiálů a velkosériově vyráběný nábytek z lisovaného dřeva, MDF apod. a toho moderního. Moderní nábytek má také své kouzlo a styl, dnes je to např. leštěný kov a sklo. Toto má raději mladší generace. I do této oblasti se snažíme trochu zasahovat, a proto máme ve své nabídce nábytek v kombinaci kov+juta, kov+sklo, kov+dřevo, a to převážně postele. I tyto výrobky se nám dobře prodávají, ale mě osobně tento styl nic neříká. Já mám rád nábytek sytý a teplý.

 

Takže do budoucna budete nabízet stále stejný sortiment, nebojíte se, že se trh v tomto směru nasytí?

 Já osobně si myslím, že trh s tímto nábytkem v ČR a SR teprve začíná. Dnes má asi ze 70-80% domácností domy a byty vybaveny nábytkem, který nakoupili před 15-20 lety. Lidé žijící v těchto domech svůj nábytek stále obměňují s tím, jak se zlepšuje jejich ekonomická situace. Probíhá rozsáhlá bytová výstavby a ti, co zde budou bydlet,si také budou chtít hezky vybavit svůj byt nebo dům. My budeme samozřejmě náš sortiment rozšiřovat a od začátku příštího roku nám přijde spousta nových komodit (lampy, zrcadla, obrazy, nový masivní nábytek, sedací soupravy aj.)

 

 Můžeme se tedy těšit, že tyto novinky uvidíme na chystaných veletrzích Pragointerier a Nový Byt a Dům?

Pokud vše dobře dopadne, budou si moci návštěvníci obou veletrhů toto naše nové zboží prohlédnout.

 

Děkuji za rozhovor.

                                                                                                                  M.J.

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP