Zdravý člověk má tisíce přání, nemocný pouze jedno. Cenné informace pro zajištění dobrého zdraví.

Mít krásný dům a příjemně zařízený byt. Tento cíl se snaží naplnit většina z nás a časopis Abeceda bydlení nám poskytuje rady, náměty a užitečné informace. Záříme štěstím pokud se nám podaří vybudovat bydlení podle svých představ. Základním předpokladem, abychom si toto štěstí užívali dlouhodobě, je dobré zdraví všech rodinných příslušníků.

Civilizační onemocnění, především ta bolestivá, jako např. bolesti páteře, kloubů, bolesti hlavy, zažívací či dýchací obtíže, poruchy látkové výměny, záněty, otoky, křeče nám k pohodě nepřispějí. Jsou však i onemocnění, která nebolí, jsou v populaci velmi rozšířená a mohou ohrožovat přímo náš život.

Jde zejména o zúžení cév a vysoký krevní tlak, jehož rizikovost si řada lidí vůbec neuvědomuje.

Efektivní prevenci a moderní nenávykovou léčbu většiny civilizačních onemocnění nám bez vedlejších účinků umožňuje aplikace magnetického pole, NPM – NÍZKOFREKVENČNÍ PULZNÍ MAGNETOTERAPIE zlepšuje průchodnost tub, posiluje imunitu, regenerační schopnosti, zdokonalí hojení ran, zlomenin, popálenin a výrazně zkrátí dobu léčby. Přináší efekt, který šetří čas i náklady na léčbu a zmírňuje škody způsobené vedlejšími účinky léčiv. Je podivuhodné, že není ve zdravotnictví využívána v podstatně širší míře než doposud. Česká republika vydala v roce 1992 za léčiva 9,3 miliardy korun, v roce 2005 jsme zaplatili za léky šest x více 56 miliard korun. Zdalipak vedl tento extrémní nárůst výdajů ke zlepšení našeho zdravotního stavu ?

U statistického údaje ze státního ústavu pro kontrolu léčiv by měl zpozornět každý konzument analgetik.

Z dvaceti lidí, kteří byli přivezeni na jednotku intenzivní péče s krvácením do zažívacího traktu jich osmnáct bralo léky proti bolesti. Dlouhodobé zobání analgetik neřeší příčinu vzniku bolesti, ale dělá úspěšně díry do žaludku.

Paradoxem je, že spuštění výzkumu léčebného využití NPM odstartoval právě nárůst nákladů na léčiva, zatěžující státní rozpočty evropských zemí. Přestože již v roce 1993 publikoval MUDr. Jeřábek klinické studie dokládající efektivnost léčby NPM, miliardové náklady na léčiva stoupají stále a magnetické pole se ve zdravotnictví využívá spíše sporadicky. Nedostatečné dávkování pak nedovolí ukázat co NPM skutečně umí.

Aplikace NPM dávkované podle skutečných potřeb léčeného sice nejsou hrazeny pojišťovnou, ale osvědčují se. Zejména při léčbě bolesti dochází pomocí NPM k výrazné detoxikaci a lepšímu zásobení poškozených tkání (např.chrupavek)živinami a zároveň k biofyzikálnímu blokování přenosu bolestivého vzruchu do mozku. Regenerací poškozené tkáně řešíme příčinu vzniku bolesti, nikoliv pouhé utlumení. NPM může výrazně ovlivnit u sportovců kvalitu a délku léčby sportovních zranění. Pacientům s artrózou lze několikaměsíční komplexní léčbou regenerovat a uchovat vlastní kloub, po endoprotézách je vhodné aplikacící NPM urychlit vhojení implantátu. Pacienti s roztroušenou sklerózou, osteoporózou, parkinsonici, bechtěrevici a revmatici si mohou výrazně ulevit a zbrzdit nepříznivý vývoj onemocnění. Diabetici mohou aplikacemi NPM snížit glykémie a rizika druhotných poškození. K dalším úspěšně léčitelným diagnózám patří tinitus, migréna,ostruha. Karpální tunel – toto velmi rozšířené onemocnění zápěstí a jemné motoriky ruky lze vyléčit neinvazivně právě pomocí NPM. Zmrzlé rameno reaguje na NPM ústupem bolesti a téměř plným rozsahem pohybu. U zácpy – lze zmínit zajímavý případ, kdy k poruše peristaltiky střev došlo u 10tiletého chlapce. Do16ti let jej rodina vyprazdňovala klystýrem. Po šesti letech a veškerých vyšetřeních lékaři nabídli řešení – vývod bokem. Magnetoterapie však bez operace dokázala po čtyřech měsících rozchodit peristaltiku a normální vyprazdňování. Informace a víra v léčbu NPM má pro tohoto chlapce nevyčíslitelnou cenu.

NPM umožní vyhnout se punkcím u zánětů nosních a čelních dutin. Včasné a dostatečné dávkování NPM umožní snížit či vyloučit potřebu antibiotik u zánětů dýchacích cest, středního ucha, zánětů šlach, zánětů vejcovodů. Příjemná je pro ženy eliminace menstruačních bolestí, u mužů pozitivní ovlivnění chronické prostatitidy a sexuálních dysfunkcí.

Vděčné je také léčení poruch krevního oběhu a prokrvení končetin např. diabetickou nohu lze včasnou aplikací zachránit před amputací. Pacientům, kteří špatně snášejí léky při léčbě vysokého krevního tlaku pomáhá aplikace NPM rozšířit cévy, a tím zlepší jejich průchodnost. Schopnost krvinek pod NPM lépe vázat kyslík prospívá i pacientům s ischemií, anginou pektoris, a po infarktu. Po mozkové příhodě lze navíc eliminovat také spastické stavy a zlepšit vyjadřovací schopnosti.

Když dva dělají totéž, není to totéž. Využití NPM je vhodné konzultovat se specializovaným pracovištěm zabývajícím se aplikací této nadějné a vysoce účinné léčebné metody. To platí pro ambulantní léčbu a zejména pro zájemce o využití NPM v domácnosti. I využití NPM má několik kontraindikací.

L. Černá

zpět

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP