Bydlení

Články

<<Strana 5/5 >>

Dvorní umělečtí truhláři

Truhlářství se rozvinulo s výstavbou zejména chrámů, kostelů a kaplí už v období od 12. do 14. století. celý článek

Levně a ekologicky

Tepelné čerpadlo patří mezi alternativní zdroje energie, které dokáží využívat obnovitelnou energii obsaženou v zemi, vodě nebo vzduchu. Díky tomu tepelné čerpadlo při svém provozu zatěžuje přírodu podstatně méně, než kotle na plyn, elektřinu, olej nebo uhlí. Výhody tepelných čerpadel nejsou ale naštěstí jen ekologické. Hlavním důvodem pro pořízení tepelného čerpadla je zásadní úspora nákladů na vytápění.
 celý článek

Geodézie - otázky a odpovědi

Chci si postavit domek. V novinách jsem našel inzerát, že někdo prodává pozemek v místě, které mi padlo do oka. Doporučíte mi jeho koupi?
 celý článek

Suchou nohou

Prší. Z nebe se řinou proudy vody. Počasí, že by ani psa nevyhnal. Přijíždíte k domu a jen při představě, že byste měli vystoupit z auta a otevírat garáž v tomhle nečase je Vám na omdlení. Ale to vše už patří minulosti. Dnes přijíždíte k domu, zmáčknete tlačítko na malém dálkovém ovladači a dveře garáže se nehlučně otevírají. Pohodlně vjedete dovnitř, dveře se zavřou a Vy vystupujete do suché chráněné místnosti.
 celý článek

Navrhování rodinných domů

Každá stavba, i menšího rozsahu je architektonické dílo. Aby byla dokonalá, musí dobře splňovat dvě základní hlediska: funkčnost - tedy aby dobře vyhovovala svému účelu - a estetický vzhled. Vnitřní uspořádání domu slouží stavebníkovi, jeho vzhled ale všem.
 celý článek

Byt a bydlení

V prvním čísle naší Abecedy bydlení jsme článek Byt, nebo dům uvedli větou „nejlepší investice je investice do bydlení“. Odborníci, ale i osobní zkušenosti lidí, kteří bydlí ve svém, došli ke společnému závěru, že byt ve vlastnictví představuje v dnešní době vedle zdraví jednu z nejvíce ceněných jistot rodiny. To začínají chápat i lidé dosud svůj byt nevlastnící a také ti, kteří nyní bydlí v bytech nájemních s nájemným regulovaným.
 celý článek

Domy chráněné zemí a ekosídliště jižní Chlum Zlína

Co jsou domy chráněné zemí? Jde o pasivně-solární stavby, kde důležitou roli v tepelné bilanci hraje obklopující zemina osázená vegetací. Rodinné domy tohoto typu se staví od 70. let především v USA a dosahuje se v nich průměrné tepelné spotřeby kolem 15 kWh/m2 rok, tj. 3,3 x nižší i proti přísné evropské normě pro nízkoenergetické stavby, při současném zvýšení komfortu bydlení. Kromě mimořádné energetické úspornosti se tyto domy vyznačují dalšími přednostmi:
 celý článek

Rekonstrukce bytového jádra v panelových domech

V úvodním díle seriálu o koupelnách se zaměříme na tu část, kdy nás přestala defi nitivně bavit odřená vana, umakartový vzhled naší koupelny a pračka zabydlená leta v kuchyni, jejíž místo v našich představách tak elegantně nahradí myčka nádobí. Pohodlně usazeni na sedačce popouštíme uzdu své fantazii a představujeme si koupelnu našich snů. Aby se sny mohly proměnit ve skutečnost si nejdříve musíme ujasnit několik požadavků, které na oázu rodinné hygieny máme:
 celý článek

Konečně bydlet

Dole bydlet - nahoře stavět, to je jedna z klasických forem výstavby rodinného domu na klíč. Také dnes tato varianta výstavby neztratila na své přitažlivosti a atraktivitě. Samozřejmě, že nejlepší je se v čase X s klíčem v ruce nastěhovat do nového, hotového domu, ale ne každý si může "dům na klíč" dovolit.
 celý článek

Srubové stavby

O SRUBOVÝCH STAVBÁCH Již po staletí se pyšní srubové stavby svou skromnou majestátností. Vždy byly tyto stavby realizovány s maximální precizností, za účelem dlouholeté životnosti (až 300 let). Umění srubařských mistrů bylo předáváno z pokolení na pokolení a díky zakořeněnému vztahu lidstva k přírodním materiálům se tento mistrovský um zachoval dodnes.
 celý článek

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP