Rodinné domy

Články

<<Strana 3/3 >>

Není střecha jako střecha

Není to tak dávno, kdy se dívali lidé na ploché střechy s rozpaky. Největším problémem bylo, že málo kdy byla provedena střecha tak, aby do objektu doslova neteklo. Izolace plochých střech patří k nejvíce diskutovaným oblastem ve stavebnictví.
 celý článek

Kdo chce letos novou střechu, měl již začít !

Čas velmi rychle běží a konec roku se kvapem blíží. Právě proto již mají v tomto období, vlivem nárůstu trhu se střešními krytinami, pokrývačské fi rmy kapacity téměř naplněny. celý článek

Rekonstrukce

V roce 2002 jsem dostal příležitost projektovat rekonstrukci rekreační chalupy v obci Bohousová. Jednalo se o tradiční východočeskou chalupu z počátku 20. století. celý článek

Stavba domu

Chtěl bych Vám představit dům, který během uplynulého roku a půl vyrostl v Lanškrouně. Na počátku veškerých staveb je vždy klient/investor. V tomto případě jsem měl to potěšení spolupracovat s klientem, který patří do skupiny lidí, kteří když už investují takovou částku (jakou dům stojí), očekávají nějakou formu návratnosti.
 celý článek

Ochrana rodinných domků před červeným kohoutem

V případě, že se rozhodnete postavit si rodinný domek, nebo provést rekonstrukci svého domu, neměli byste zapomínat na tzv. červeného kohouta. celý článek

Základy požární bezpečnosti staveb

V prvním čísle našeho časopisu jsme se seznámili s problémy s červeným kohoutem. Pro vlastní řešení požární bezpečnosti staveb u nás platí několik právních předpisů. V první řadě je to zákon O požární ochraně. Pro řešení staveb pak s tímto zákonem souvisí Stavební zákon, prováděcí vyhláška o obecně technických požadavcích na výstavbu a Technické normy (ČSN).
 celý článek

Klimatizace

Klimatizace je v poslední době stále více součástí běžného života. Dříve byla klimatizace výsadou horních deseti tísíc, serverů a technologických místností. Dnes se s klimatizací setkáváme na pracovištích, ale stále častěji se klimatizace stává běžnou součástí bytů a rodinných domů. K tomuto trendu přispívá i její stále dostupnější cena.
 celý článek

Byt, nebo dům?

Nejlepší investice je investice do bydlení. Stará a známá pravda dostává v poslední době velmi ostré kontury. Zatímco dříve (tedy před rokem 1990) bylo na první pohled bytů nedostatek, dnes je nabídka převeliká. Investorské firmy stavějí obytné domy na zelené louce a čekají, kdo si byty v nich pronajme. Jiné firmy stavějí rodinné domy a rovněž čekají na svého zákazníka. Realitní kanceláře nám nabízejí k pronájmu byty velké i malé. A přesto je veliká skupina lidí, kteří naříkají, že nemají kde bydlet. Háček, nebo lépe hák, je v ceně.
 celý článek

Izolace na již položených obkladech

Nemusí vám zrovna v koupelně přetéci vana, abyste si otestovali nepropustnost hydroizolační vrstvy pod obklady. I voda odpařující se z horkých a častých koupelí si dokáže najít cestu mikrotrhlinkami ve spárách až k sousedovi na strop. Samozřejmě v situaci, kdy izolace není v pořádku nebo se na ni do konce zcela zapomnělo.
 celý článek

Dvorní umělečtí truhláři

Truhlářství se rozvinulo s výstavbou zejména chrámů, kostelů a kaplí už v období od 12. do 14. století. celý článek

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP