Materiály a technologie

Články

<<Strana 3/2

Nadace dřevo pro život

Česká republika patří mezi evropské státy, v nichž se za posledních 100 let významně zvýšila rozloha lesů i zásoby dřeva. V kontrastu s tím je ovšem fakt, že ve využití dřeva na jednoho obyvatele se ČR řadí v Evropě na jedno z posledních míst. Místo dřeva jsou tak stále preferovány ekologicky méně vhodné materiály jako plasty, železo, beton, jejichž výroba významně více zatěžuje životní prostředí. Přitom evropské lesy stárnou a v souvislosti s globální změnou klimatu v nich hrozí závažné ekologické problémy.
 celý článek

Dřevo pro život

Dřevo provází lidstvo již od úsvitu dějin. Evropa je jediný světadíl, kde se dlouhodobě zvyšuje rozloha lesů a narůstají zásoby dřeva. Evropské země dnes využívají přibližně 60 % přírůstu dřeva, přitom evropské lesy stárnou a v souvislosti s globální změnou klimatuv nich hrozí závažné ekologické problémy.
 celý článek

Povídání nejen o dřevě aneb 13 otázek pro principála, herce a režiséra Tomáše Töpfera

Vzhledem k časové vytíženosti pana Tomáše Töpfera jsme ho zastihli na natáčení seriálu Četnické humoresky v Brně a položili jsme mu několik otázek celý článek

Schody do nebe

Tímto krátkým článkem Vám chceme přiblížit krásu i různé taje celodřevěných schodišť, která by vám mohla v našem časopisu pomoci při výběru vhodného schodiště pro nově postavený dům nebo zrekonstruovanou starší stavbu.
 celý článek

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP