Zahrady

Články

Strana 1/2 >>

Máte nejvyšší čas pořídit si pro práci na zahradě inteligentního pomocníka!

Pořiďte si automatizovanou sekačku Robomow , která ve vaší nepřítomnosti poseká zahradu podle toho, jakou plochu vyznačíte položením jednoduchého nízkonapěťového obvodu.

 

 celý článek

Zahradní koupací jezírko má být pro radost a ne pro starost

Koupací jezírko – celoročně biologicky čistá voda …

Koupací jezírko nebo biobazén je ideální kombinace přírodního jezírka a komfortního bazénu. Jezírko poskytuje zcela odlišnou kvalitu vody ve srovnání s klasickým bazénem a koupání má přírodní charakter.

 celý článek

Zazimování zahrady

V pozdním létě, a dále v brzkém podzimu, se zkracují dny stále více a teploty nedostatkem hřejivých slunečních paprsků, zejména v noci a nad ránem, klesají velmi nízko. Opadavé stromy a keře nejen v našich zahradách se začínají odívat do teplejších barev vybarvujícího se listí a postupně na nich pozorujeme, jak se ukládají k zimnímu vegetačnímu spánku. Ale ne všechny rostliny jsou schopny zdárně bez naší pomoci přečkat nevlídné období, jakým je bezesporu zima. celý článek

Inspirace zahradou - Botanická zahrada Praha

Inspirace zahradou – to je trojská premiéra akce v Botanické zahradě hl. města Prahy v Praze. Máte-li pocit, že nabídka všech renomovaných zahradnických center je vám notoricky známa a  běžně dostupný sortiment vás už neuchvátí, inspirujte se přímo v terénu...

Po dobu dvou měsíců trojská zahrada zve na výstavu, kde byste měli najít úplně vše, včetně posíleného víkendového programu s předváděním a prezentací vystavovatelů. Přesnou programovou náplň jednotlivých víkendů sledujte na www.botanicka.cz.  celý článek

KOUZLO KVETOUCÍCH ROSTLIN

Je jaro, sluníčko vytahuje ze země kolem našich obydlí jarní květinky a brzy budou doslova hýřit barvami naše zahrádky, terasy i balkony.O výběru vhodných květin jsme si povídali s paní Janou Ischiovou, tajemnicí Svazu květinářů a floristů České republiky.

 celý článek

Zahradní jezírka – jak se vyvarovat problémům s kvalitou vody

Souběžně se stavebním boomem se na soukromých pozemcích objevují stále častěji namísto klasických bazénů i zahradní jezírka všech tvarů, typů a cílového zaměření. Ať již se jedná o biotopy, okrasná jezírka s rybami, bez ryb anebo kombinovaná jezírka se zónou na koupání a pro vodní rostliny. Pro každou skupinu těchto jezírek je však třeba předem připravit podmínky pro „život“. Na rozdíl od bazénu potřebujeme mít v jezírku vytvořeny optimální podmínky pro život všech mikroorganizmů, ryb a rostlin, tedy vodu živou. V bazénu obvykle končí veškerý život přidáním příslušné dávky chlóru, dezinfekcí nebo jiných preparátů, které dnes trh v hojné míře nabízí.  celý článek

Gabiony a drátokoše

Historicky se tímto názvem označovaly koše z proutí naplněné zeminou. Používaly se jako polní opevnění. Dnes si pod tímto technickým označením odborníci vybaví drátokamenný (drátoštěrkový) prvek, sloužící k přenášení zemních tlaků (např. opěrné zdi), apod.

 celý článek

Dubové dřevo se vrací na terasy našich zahrad

    Dub u nás patří k nejcennějším domácím užitkovým dřevinám a je již od středověku oblíbeným stavebním materiálem pro venkovní použití. Se svojí objemovou hmotností přesahující 700 kg/m3 patří vedle akátu k nejtvrdším evropským dřevinám. Vyznačuje se mimořádnou odolností a trvanlivostí vůči povětrnostním vlivům.

 celý článek

Kobercové trávníky

  Snem každého majitele domu, je krásně zelený, nízce střižený trávník, který plní reprezentační funkci, ale zároveň si na něm mohou děti hrát s míčem. Možností, jak takového trávníku dosáhnout je několik. Vedle tradičního výsevu se nám nabízí také předpěstovaný trávníkový drn tzv. kobercový trávník.

 celý článek

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP