Ostatní

Články

<<Strana 3/3

Z historie chalupaření

Už výrazněji zasahují chalupáři v poválečném období 1945 – 1946. Zřejmě nejznámějším chalupářským centrem, které vzniklo hned po druhé světové válce v Orlických horách, jsou Říčky, kde se vytvořila početná komunita chalupářů.
 celý článek

Host - Jaroslav Zach

O vztahu k přírodě a chalupaření hovoří známý profesionální kouzelník, konferenciér, spisovatel, grafik… pan Jaroslav Zach z Jaroměře.
 celý článek

VĚTRNÉ ELEKTRÁRNY WINDTOWER

Přírodní silou, kterou se člověk dlouhodobě snaží využít ke svému prospěchu, je energie vanoucího větru. Z historických pramenů i díky dochovaným stavbám víme o značném rozšíření větrných mlýnů na území dnešní České republiky. Poté co tato zařízení byla při mletí obilí nahrazena parními a elektrickými stroji, bylo využívání energie větru dočasně utlumeno. Teprve koncem dvacátého století se díky technickému zdokonalení a značnému rozmachu v evropských státech začaly i u nás stavět větrné elektrárny. Vedle velkých strojů s vysokým výkonem vyvinuli technici také malé větrné elektrárny, které mohou provozovat i majitelé rodinných domků či drobní podnikatelé.
 celý článek

Obnovitelné zdroje energie – známé i neznámé?

Nejen pro odborníky, ale i pro zájemce z řad veřejnosti organizuje občanské sdružení Energy Centre České Budějovice seminář „Obnovitelné zdroje energie – známé i neznámé?“, který se uskuteční ve čtvrtek 25. května v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.
 celý článek

Voda je běžnou součástí našeho života, ale její zdroje jsou stále vzácnější

Koloběh vody v přírodě bývá často přirovnáván ke krevnímu oběhu. A přestože krev není voda, možná již velmi brzy budou obě tyto tekutiny stejně vzácné. Voda je nepostradatelnou součástí našeho života stejně jako krev a tak bychom s ní měli i zacházet.
 celý článek

Leoš Šimánek - putování AMERICKÝM ZÁPADEM

Již v minulém čísle Abecedy bydlení jsme vás seznámili s panem Leošem Šimánkem, kterému v krvi koluje krev dobrodruha. Scestoval velkou část naší zeměkoule a v tomto vydání se s námi podělí o zážitky z cesty Americkým západem.
 celý článek

Výběh makaků červenolících

Stavba tohoto výběhu v ZOO Olomouc byla zahájena v roce 2001. 15. dubna 2002 byl slavnostně otevřen.  Výběh je zajímavý nejen rozlohou větší než jeden hektar, ale také svou členitostí. Nad  roklí s potůčkem se klene ve výšce 7 m visutá lávka, po které návštěvníci do výběhu přicházejí. Je dlouhá 41 metrů. Jakmile ji opustí octnou  se  na stezce, kde se role člověka a opice vymění. Ve výhodě jsou zde makakové, kteří se mohou pohybovat všude, člověk jen na vyznačené stezce.

 celý článek

Jak bydlí sloni

Stavba nového pavilonu slonů v ZOO Dvůr Králové byla zahájena 16. března 2004 bouráním původního pavilonu slonů a  slonice se do nového pavilonu stěhovaly již stejného roku na podzim. Expozice jsou výtvarně ztvárněny jako imitace původního prostředí - obsahují umělé i skutečné stromy, skály a kameny. Pavilon je vybaven moderním informačním systémem a edukativními prvky (např. kusem sloní kůže nebo videoprojekcí na téma "Ekologická úloha slonů a biotop africké savany"). celý článek

Jak bydlí pelikáni

Vzhledem ke stále nejisté situaci v souvislosti s ptačí chřipkou vznikla na konci léta 2007 v ZOO Dvůr Králové nová voliéra pro pelikány, umožňující chovat tyto velké veslonohé ptáky bez možného kontaktu s volně žijícími vodními opeřenci. celý článek

Kde bydlí ptáci v zimě?

Návštěvníci  zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem mohli už několikátý rok v  letní sezoně obdivovat krásu ptačího světa v největší průchozí venkovní voliéře v České republice. S přicházejícími chladnějšími dny však museli být exotičtí ptáci vždy přemístěni do vyhřívaných zimovišť v zázemí a nejméně půl roku tak zůstávali zrakům návštěvníků skryti.

 celý článek

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP