Okna a dveře

Články

<<Strana 2/1

Izolační skla nové generace

Izolační skla s meziskelnými tepelnými foliemi HEAT MIRROR® získala na letošním stavebním veletrhu FOR ARCH hlavní cenu GRAND PRIX udělovanou nejlepšímu výrobku předvedenému na veletrhu.
 celý článek

Domov pod věží

V poslední době jsme v souvislosti s rozvojem bytové výstavby mohli zaznamenat značný boom půdních rekonstrukcí, které představují prakticky jediný způsob výstavby nových bytů v historickém centru Prahy. Jednou z otázek, které je třeba při takové rekonstrukci vyřešit, je problematika oken.
 celý článek

Dveře - vizitka vašeho domu

Význam dveří jako místa, které odděluje soukromý svět od okolního určitě nikdo nezpochybňuje. Potřeba ochrany svého území a z toho plynoucí pocit bezpečí a jistoty je jednou ze základních životních potřeb, kterou jsme zdědili po předcích. Hranice společenství rodiny dnes vymezují vchodové dveře, teritorium jejích jednotlivých členů oddělují vnitřní (interiérové) dveře.
 celý článek

Jak vybrat vhodná okna

Není to tak dávno, co byl pro stavitele rodinného domu výběr oken vcelku jednoduchou záležitostí. Stačilo si pohlídat, aby okna esteticky dotvářela dům a to bylo prakticky jediné hledisko, které rozhodovalo. Materiálu pro jejich výrobu, lépe řečeno pro výrobu okenních rámů, totiž dlouhá desetiletí vévodilo dřevo a pojmy jako tepelně izolační vlastnosti, zvuková izolace, náklady na údržbu či požadavky na bezpečnost se neřešily. Doba této "jednoduché" volby je však nenávratně pryč.
 celý článek

Jak zabezpečit okna svého domu?

V minulém díle jsme se věnovali zabezpečení dveří. Dnes si povíme něco o zabezpečení oken. Nejprve si připomeneme místa, která je na oknech vhodné zabezpečit a následně se zamyslíme, jak zabezpečení jednotlivých míst realizovat.
 celý článek

Zateplení oken

Dlouhodobý trend zvyšování cen energií, zvláště tepelné, nás nutí zabývat se minimalizací ztrát, které jsou výrazné hlavně u oken. Pokud vyjmenujeme tepelné ztráty obytného objektu:
 celý článek

Přirozené osvětlení temných koutů

Vhodné osvětlení dokáže z běžné místnostiudělat místnost nesrovnatelně atraktivnější.A moderní doba přináší nové technologie. Často se stává, že běžné prvky osvětlení jako jsou klasická okna, střešní okna, vikýře, světlíky atd. nevyhovují, jelikož nedokáží dostatečně prosvětlit místnosti uprostřed domu. K tomuto účelu byly vyvinuty světlovody, nebo také nazývané tubusové světlíky. Jedná se o speciálně upravené potrubí přenášející sluneční paprsky přes půdní prostor do místnosti. Světlovody obsahují uvnitř tubusu extrémně lesklou zrcadlovou plochu tvořenou stříbrem. Sluneční paprsky vnikají skrz střechu do místnosti a násobí se pomocí speciální průhledné kopule ve tvaru diamantu umístěné na střeše. V místnosti jsou světlovody vzhledově nerozeznatelné od běžných elektrických svítidel díky designu spodního krytu – difuzéru.
 celý článek

Dveře Sapeli - novinky

Každoročně přichází Sapeli ve svých veletržních expozicích s řadou novinek. Nejinak tomu bylo i v letošním roce. Část jich představila již na brněnském veletrhu IBF 2005 konaném v dubnu 2005 a na veletrhu FOR ARCH tuto novou řadu obohatila ještě dalšími produkty.
 celý článek

Interiérové dveře - harmonie módních trendů a elegance

Dveře v interiéru našeho domova by měly být jakýmsi jeho šperkem. A mohou být. Stačí, když si necháme poradit ve specializovaných prodejnách či přímo u špičkových výrobců dveří. celý článek

Doporučujeme

Kvalitní bazény Mountfield pro každou zahradu:

www.tipnavylet.cz
>mnoho tipů na krásné výlety

Poctivé inzertní noviny,
které fungují

Tvorba www stránek
a kvalitní webhosting

usb.golemgroup.cz
> flash disky, MP3 přehrávače

Personální inzerce, pracovní server

Poslat odkaz


Desig & code by GOLEM GROUP. Power by Infotip.cz - informační a vyhledávací server. Copyright © 2008 - 2018 GOLEM GROUP